Unii cred că bărbații nu sunt atinși de complimente, declarații de dragoste, cuvinte de mulțumire și admirație. În articolul nostru, vom risipi acest mit și vom împărtăși cititorilor noștri fraze drăguțe. Folosindu-le, îi vei întoarce capul soțului tău, iar un tip prea sensibil poate chiar să plângă. Acesta din urmă este complet opțional. Rămâneți doar o fată și o femeie cu care este plăcut să petreceți timp împreună.

Ce să spui despre un amant sau un soț frumos

bune
Un bărbat care îți place va fi încântat să audă cuvinte frumoase care îi descriu pe scurt punctele forte. De exemplu, el:

  1. Foarte curajos!
  2. Doar un geniu!
  3. El râde cel mai bine!
  4. Atat de chipes!
  5. Un adevărat jack of all trades!

Dacă vrei ca cuvintele să ajungă direct la inimă, nu uita că toți bărbații diferă ca caracter și meritele lor. Și doar femeile lor vor putea alege complimentul potrivit, fiind în permanență în apropiere.

Este important nu numai să corelezi cuvintele plăcute cu realitatea, ci și să le pronunți din inimă, fără sarcasm nepotrivit.

Exemple de fraze despre dragoste în proză

Dacă intenționați să îi spuneți în proză iubitului tău cuvinte frumoase (în propriile tale cuvinte), atunci următoarele spații ne vor fi utile:

  1. Știi, dacă aș fi obligat să aleg: banii sau iubirea ta, alegerea ar cădea asupra ta. Despărțirea de tine m-ar ucide. Distrus
  2. Nu m-am putut concentra pe afaceri toată ziua azi. Mă gândeam doar la tine, amintindu-mi momentele și încercările noastre comune prin care am trecut împreună. Și știi, nu regret nimic, pentru că orice alt cuplu nu ar fi făcut față acestor dificultăți. Dar ne-am descurcat.
  3. Ești cea mai apropiată persoană de mine. Uneori mi se pare că tu și cu mine ne cunoaștem de veci. Poate că da, pentru că în copilărie, visândprinț pe un cal alb, te-am imaginat. Visele s-au transformat în realitate. Ce fericit sunt. Sunt atât de norocos că idealul meu este mereu în apropiere? O privire blândă, o voce bună, o atingere de foc, bătăile inimii mele natale și iubite mă transformă în cea mai fericită dintre femei. Vreau să fiu cu tine pentru totdeauna.
  4. Obișnuiam să fiu vizitat de gânduri că un bărbat este doar un coleg de cameră cu care trebuie să împart patul. Dar după ce te-am întâlnit, mi-a venit ceva.Un bărbat este, în primul rând, cel mai bun prieten pe care este important să-l asculți cu respirația tăiată. Nu, nu doar ascultând, ci și auzind. Cineva spune că genul tău este foarte secret. Dar, în realitate, femeile ar trebui să dedice mai mult timp poveștilor tale. Și o voi face pentru că te iubesc atât de mult!
  5. Esti drogul meu. Simt confort și pace când ești aproape, când mă atingi și mă săruți cu blândețe. Simt pulsația inimii tale, mirosul plăcut al parfumului tău, căldura corpului tău. Acestea sunt cele mai plăcute momente din viața mea. Uneori, într-un vis îngrozitor, mi se pare că nu mai ești acolo, și atunci inima și plămânii mi se opresc, corpul îmi cade în tremur. Și înăuntru, ca sunetul tunetului: „Nu, nu, nu, te iubesc foarte mult. Ești al meu pentru totdeauna."

destinate

Sfat prietenos

Cuvinte emoționante de la soția lui

Cuvintele frumoase și emoționante vor fi potrivite dacă sunt rostite soției unui bărbat din adâncul inimii sale. Iată câteva exemple de cuvinte bune despre dragostea unui băiat (bărbat), care pot fi formulate în propriile cuvinte, cu un sens profund:

  1. Crescând treptat și devenind mai deștept, mai rațional, mi-am dat seama că cel mai important lucru în căsătorie este încrederea soților. Nu mă îndoiesc niciodată că soțul meu poate înșela, înșela sau, cu atât mai mult, se poate schimba. Știu că el nu este așa, totul este exact invers. În spatele lui - ca în spatele unui zid de piatră, până la urmăel întotdeauna mă va proteja și mă va salva de toate gândurile rele. Mulțumesc lui pentru liniște sufletească, iubit omuleț!
  2. Am avut multe dificultăți, dar fiecare dintre ele ne-a întărit relația. Fiecare pas pe care l-am făcut împreună ne-a condus la această căsătorie lungă și fericită. Și am involuntar o întrebare: „Cum am trăit înaintea ta? Mi se potrivea o viață atât de gri și plictisitoare?” Ei bine, într-adevăr, cum este posibil să existe fără un bărbat atât de frumos? Doar să știi că te apreciez și o voi face mereu.
  3. Multora le place să spună că la vârsta noastră, sărutările, îmbrățișările, cuvintele frumoase adresate unei persoane dragi despre dragoste și alte sentimente nu sunt suficiente. Dar este adevărat? Niciodată nu este prea târziu să apreciezi o persoană.

A aduce o persoană până la lacrimi

Bărbații plâng rar, așa că dacă frazele romantice îi storesc o lacrimă zgârcită, el este al tău! Iată câteva exemple de cuvinte bune adresate unui bărbat în propriile tale cuvinte, care te pot emoționa până la lacrimi:

  1. Începutul iubirii noastre a fost atât de frumos... Ai venit să mă vizitezi când eram bolnav... Cu o pungă uriașă de deliciu... Să mă înveselească. Era o pace reală în cameră... Și râsete, multe hohote... Ai fost atât de amabil și blând. Nu voi uita niciodată această zi, indiferent cât de mult ar cere cineva. Poate că nu a fost nimic special, dar a însemnat mult pentru mine, pentru că atunci mi-am dat seama că te iubesc.
  2. Mi-amintesc de ochii tai... M-au privit atât de blând, cu atâta trepidare, de parcă le-ar fi frică că aceasta va fi ultima oară. Zâmbeam „de la ureche la ureche” și mă simțeam de parcă sunt în Rai. Și așa a fost, pentru că tu ești Raiul meu. Ne-am așezat pe iarbă, am ascultat muzicieni de stradă și ne-am uitat la cer... M-ai ținut de mână, m-ai gândit la dragoste și ai spus că vom fi împreună pentru totdeauna. Nu am crezut pe deplin atunci, am crezut că doar minți frumos.Dar, după cum poți vedea, tu și cu mine trăim împreună de mulți ani și ne adorăm. Suntem fericiți!

Mărturisirea iubirii în cuvintele tale

Chiar dacă cuplul se întâlnește de mult timp, uneori este necesar să întăriți relația cu o frumoasă declarație de dragoste către iubit (bărbat) în propriile cuvinte:

  1. Îmi este greu să mă imaginez fără atenția ta, fără atingerile tale, privirea, îmbrățișările tale. Tu ești totul pentru mine, mai important decât viața! Te iubesc! Te ador!
  2. Îmi amintesc adesea prima noastră întâlnire, de parcă însăși Soarta ar fi încercat să adune toate împrejurările necesare și să ne aducă împreună. Este posibil să fie exact ceea ce ar fi trebuit să se întâmple. Și nicio altă cale. Cât de recunoscător sunt pentru această întâlnire! Și vreau să repet încă o dată că simt dragoste adevărată pentru tine. Din prima secundă te-am văzut.
  3. Nu am întâlnit niciodată o persoană atât de sinceră și de aproape de inima mea. Timpul petrecut cu tine zboară mai repede.Îmi este întotdeauna dificil să mă despart de tine, chiar și pentru câteva minute. Poate ar trebui să renunțăm la slujbă și să petrecem eternitatea împreună și numai împreună? Spun toate acestea pentru a-ți transmite dragostea mea.

Cum se scrie „Mi-e dor de tine” în corespondența la distanță

În zilele noastre, tehnologiile sunt suficient de dezvoltate pentru a comunica în întreaga lume. Prin urmare, avem ocazia să scriem un SMS frumos unei persoane dragi cu propriile noastre cuvinte, chiar și atunci când suntem la mare distanță. O soție poate trimite cuvinte frumoase soțului ei pentru a-și exprima cât de mult îi este dor de el:

  1. M-am gandit la multe lucruri in ultimul timp! De exemplu, despre tine. Și uneori - și despre tine. Deși, pe cine mint, mă gândesc doar la tine tot timpul. Întoarce-te, dragă!
  2. Stanislavski a fost întrebat odată ce înseamnă să iubești. El a răspuns scurt și clar: „Vrei să ating”. Deci, aici este vorba despre noi. Nu pot să așteptmomentul în care îmi pot pune iar palma în a ta.
  3. Chiar și o secundă fără zâmbetul tău pare o eternitate. Nu locuiesc acum, dar exist în întâlniri cu tine. Cumva, simt emoții doar pentru tine, atunci când sunt gata să flutur. Mi-e atât de dor de tine, sper să ne vedem mâine?

Cuvinte plăcute pentru persoana iubită

Vă rog, fetelor, spuneți-i mai des fraze frumoase omului iubit, chiar și cu propriile voastre cuvinte! Ei sunt numiți „sexul puternic”, dar acest lucru nu este sinonim cu lipsa de suflet. De asemenea, așteaptă o favoare de la tine și atunci când o primesc, devin mult mai amabili!

Nu vă fie teamă să experimentați și să încercați fraze noi de fiecare dată.

Pentru ca cuvintele tale să nu devină monotone, plictisitoare și familiare, inspiră-te din exemplele noastre. Multe dintre ele sunt sugerate mai sus, precum și în articolul legat.

Cuvinte frumoase în engleză

Expresiile în engleză, care sunt adecvate în comunicarea între oamenii care se iubesc, arată după cum urmează:

  • Te iubesc;
  • Mi-e dor de tine;
  • Nu te voi uita;
  • Tu esti visul meu;
  • Esti perfect.

Cu toate acestea, acest lucru este departe de tot ceea ce se poate lăuda limba engleză când vine vorba de cuvinte frumoase. Lung și neobișnuit, scurt și sonor, pentru porecle și alte scopuri - aflați din articolul de la linkul de mai sus.

Concluzie

  1. Spune cuvinte plăcute și frumoase iubiților și soților tăi. Ele vor ajuta la consolidarea relațiilor.
  2. Evitați dulceața excesivă, deoarece, de obicei, bărbaților nu le place să li se vorbească precum copiii.
  3. Folosește cuvinte frumoase cu moderație, astfel încât să fie o surpriză plăcută și nu o banalitate zilnică.