Cauți nume dulci și drăguțe pentru fete? Te gândești cum să-ți suni cu afecțiune fata iubită, dar nu-ți vine mare lucru în minte? Apeluri de tipul: „pisicuța, peștele, puiul” sunt deja depășite, bătute și implorând să se retragă.

Este timpul să-i scoatem din mizerie, schimbându-i în nume mai gânditoare și romantice. Probabil că vrei să alegi un nume drăguț pentru ea, care să o facă să se simtă specială. Și nu adresa cu care fiecare al doilea bărbat își cheamă femeia.

Există multe motive diferite pentru care un tip vrea să aleagă o poreclă afectuoasă pentru cel ales. Poate că numele ei este în afara caracterului sau greu de pronunțat sau pur și simplu plictisitor. Sau poate în cercul tău social, există mai multe fete cu același nume.

Prin urmare, vrei să evidențiezi cumva preferatul tău pe fundalul lor. Indiferent de motive, un bărbat trebuie să urmeze câteva sfaturi, datorită cărora va putea veni cu un nume original și frumos pentru iubita lui, fără să o jignească.

(În acest articol, poți citi 90 de nume frumoase pe care le poți numi cu afecțiune băiatul tău iubit).

Lista cu cum să-ți suni cu afecțiune fata preferată

  1. Iubirea mea este singura fată pe care o iubești.
  2. Singurul - asta se spune despre un spirit înrudit, un partener de viață.
  3. Regina mea este numele unei fete care este stăpâna inimii unui bărbat, care are cea mai puternică influență asupra lui.
  4. Tu ești întreaga mea lume - asta îi spun ei cuiva care este tot ce are nevoie un bărbat în viață.
  5. Diamantic - se referă la fata pe care o consideri cea mai prețioasă pentru tine.
  6. Pesmetul meu este potrivit pentru o fată mică, mică și drăguță pe care un bărbat ar dori să o protejeze și să o hrănească.
  7. Doamna mea este o fată foarte frumoasă, atrăgătoare, cu bune maniere.
  8. printesa -este o frumusețe rafinată, elegantă și fără pretenții.
  9. Doamna mea de fier - se referă la o femeie puternică, independentă.
  10. O comoară este pentru o doamnă care este considerată o bijuterie găsită, cea mai bună descoperire.
  11. Orhideea — se referă la un lucru de fată pe care un bărbat îl consideră special, cum ar fi o floare exotică: delicat, frumos.
    nume
  12. Păpușa preferată - așa îi spun ei unei fete care este la fel de drăguță ca o păpușă.
  13. Pisicuta - daca este la fel de jucausa, vesela ca un pisoi. Ea este întotdeauna o plăcere să o urmărești.
  14. O sirenă este pentru o fată care iubește apa și oceanul.
  15. Dansator — se referă la o fată căreia îi place să danseze și să se distreze.
  16. Frumoasa adormită - când îți place să privești chipul drăguț adormit al persoanei dragi. Nepăsarea ei copilărească în timpul somnului este unul dintre cele mai drăguțe momente pentru tine și o opțiune bună pentru a numi cu afecțiune o fată.
  17. Peștele auriu - îți îndeplinește fiecare dorință, ca un pește auriu.
  18. Dragă - Are o personalitate dulce și o inimă bună, așa că amintește-i asta des.
  19. Grabă - pentru că se grăbește mereu.
  20. Îngerul meu este pentru fetele care nu au niciodată probleme.
  21. O doamnă mică - poate fi scundă, dar este întotdeauna o doamnă în maniere.
  22. Krasotulya este un nume „veșnic verde”, adică este întotdeauna relevant și plăcut pentru femei. (Apropo, vă sfătuim să citiți câteva sfaturi despre cum să faceți o fată mai frumoasă și mai îngrijită decât de obicei?)
  23. Iubirea vieții mele este singura pe care spun că o iubește cu adevărat.
  24. Soarele blând este lumina vieții tale și căldura lumii tale.
  25. Fantastic - despre o fată care este prea frumoasă pentru a fi adevărată.
  26. Cenușăreasa este prințesa inimii tale.
  27. Ochi albaștri/ochi căprui/ochi verzi - se referă la o fată ai cărei ochi sunt strălucitori și frumoșimerită numele potrivit.
  28. Butterfly este o fată care a avut o transformare frumoasă în viața ei.
    care
  29. Fermecătoare - dacă este drăguță, fermecătoare, asigurați-vă că subliniați asta.
  30. Trandafirul este prețios, frumos și tandru, ca un trandafir.
  31. Porumbelul este frumos și nevinovat, ca un porumbel alb.
  32. Peach este o femeie strălucitoare, atrăgătoare și suculentă.
  33. Râsul – dacă râsul ei este atât de contagios încât nu poți să-l ții serios.
  34. Hot and hot este o modalitate specială de a numi cu afecțiune o fată care aduce pasiune în viața unui bărbat.
  35. O fată de o frumusețe cerească - aspectul unei fete este atât de bun încât nimic altceva decât raiul nu o poate descrie.
  36. O ispită este ideală pentru un partener de viață, o a doua jumătate în timpul flirtului.
  37. Ghicitoare/misterios - se referă la cea care apare în fața ta dintr-un unghi nou de fiecare dată.
  38. O margaretă - dacă este la fel de delicată ca o floare.
  39. Mischievous este un apel către o fată veselă și încăpățânată.
  40. Un magician - are mâini de aur.
  41. Leoaică - este nemiloasă în lupta pentru soțul ei.
  42. Cireșul este ideal pentru o fată de care un bărbat dorește să aibă grijă cu tandrețe.
  43. Sinicky este un nume drăguț pe care să-l numești prietenului tău amuzant și jucăuș.
  44. Cutie este cea mai plăcută poreclă pentru o fată.
  45. Caramelka - este la fel de dulce și plăcută ca o bomboană - un mod amuzant de a numi o fată într-un mod blând și rece.
  46. Intoxicant - se refera la doamna a carei dragoste te intoxica.
  47. Dragonfly - aspectul ei este foarte exotic.
  48. Imobil - deși este femeie, este capabilă să stăpânească orice situație.
  49. Suflet - un apel către cineva care are o inimă cinstită și grijulie.
  50. Fulg de zăpadă - este pur ca zăpada și la fel de delicat.
  51. Pistrui - când o femeie are pistrui,care o împodobesc atât de dulce.
  52. Perla este nevinovată și prețioasă.
  53. Lumina vieții mele - ea a adus lumină în viața ta.
  54. Balerina - este grațioasă și ușoară, ca o balerină.
  55. Pasiunea mea - va fi încântată să audă că ea este pasiunea ta.
  56. Venus - spune-i că este zeița ta a iubirii.
  57. Licurici - se referă la cel care luminează cu adevărat viața unui bărbat.
  58. Modestia - vorbește de la sine.
  59. Canary este pentru o fată cu o voce frumoasă căreia îi place să cânte.
  60. Tigresa este grațioasă și plină de putere.

Ce înseamnă când un tip te sună cu afecțiune?

În acest videoclip, vei putea înțelege ce înseamnă un tip atunci când numește o fată printr-un nume afectuos.

Cum poți numi o fată frumoasă și neobișnuită

  1. Ochii de înger sunt un apel la frumusețea ai cărei ochi îi îneci.
  2. Fata mea tropicală este un apel către o fată exotic de frumoasă, cu un bronz frumos.
  3. Pyrozhenko - relațiile cu ea sunt la fel de dulci ca prăjiturile delicioase.
  4. Nuggeta mea - este frumoasă în frumusețea ei naturală.
  5. Condimentul meu este pentru că dragostea ei este parfumată ca mirodeniile, te îmbătă.
  6. O picătură de rouă - arată ca o picătură de rouă udă și fragilă, care udă pământul dimineața, potolește setea.
  7. Julietushka este un nume perfect, romantic. În cele din urmă, devii Romeo ei.
  8. Diamond este un apel pentru o fată care este perfecțiunea pură, cu un zâmbet care rivalizează cu cele mai frumoase bijuterii din lume.
  9. Hoțul inimii mele - se referă la doamna care ți-a „furat” inima.
  10. Artificii - relațiile cu ea sunt pline de pasiune și entuziasm.
  11. Hummingbird - Pentru o fată agilă, spontană și rapidă.
  12. Sakura - asta se spune despre o fată blândă și fragilă, cu un aspect romantic.
  13. Black Lotus este pentru o fată a cărei frumusețe este mortală.
  14. Luna este pentru că este palidă și îi place să viseze.
  15. Smiley - se referă la cineva căruia îi place să zâmbească mult.

Cum să numești o fată blând și original

Unele dintre nume sunt cel mai bine folosite în cazuri speciale. De exemplu, nu vrei ca altcineva (un străin) să înțeleagă sensul a ceea ce ai spus, fie că este vorba despre prieteni sau rude, ci ca prietena ta să înțeleagă. Atunci un nume într-o limbă străină ar fi cel mai bine.

  1. Inamorata este o adresă afectuoasă către femeia pe care o iubești în italiană.
  2. Chico (Chico) este o adresă fragedă în spaniolă pentru o fată iubită.
  3. Kupri mio (mio Cuore) este inima mea. (italiană)
  4. Bonita este atrăgătoare. (Spaniolă)
  5. Nene este un copil. (Spaniolă)
  6. Hermoso este frumos. (Spaniolă)
  7. Doro este un cadou. (greacă)
  8. Loo Loo (Loo Loo) — Dacă iubita ta este cool, amuzantă și plăcută, cine poate decora pe oricine cu caracterul ei. (ing.)
  9. Amelie, care înseamnă „speranța mea” în arabă, este folosită pentru a descrie o femeie iubită.
  10. Esha este de dorit din India.
  11. Jiya este o iubită din India.
  12. Alamea înseamnă prețios în hawaiană.
  13. Lilly este o fată la fel de frumoasă și tandră ca un crin.
  14. Bambina înseamnă o fată sexy.
  15. Lala este o poreclă muzicală drăguță pentru fete.

Greșeli de evitat când abordezi o fată

Încerci să o faci să se simtă specială și unică, nu înfricoșătoare? Apoi, atunci când alegeți ce cuvinte afectuoase să numiți o fată, încercați să evitați unele dintre greșelile comune pe care le fac băieții atunci când aleg numele pentru fete.

  • Evită să fii acel tip care își spune prietena doar pe nume de cățeluș, peun caz subțire de cineva din lumea animalelor. Gândindu-se că cu siguranță i-ar plăcea.
  • Nu apăsați pe el. Dacă tocmai ai început să te întâlnești, fii atent când te apropii de ea. Evitând să numiți „dulce, dragă, micuță, micuță”.
  • Abține-te de la nume. Pampushka, fat fat, și altele asemenea, clar nu vor fi nume amabile și afectuoase pentru o fată care este supraponderală.
  • Evită să o faci de rușine. De exemplu, acordând atenție unor trăsături ale corpului ei, figura în fața părinților, prietenilor sau rudelor ei.
  • Nu te ține de un nume pe care ea nu-l suportă.

Cum să alegi nume afectuoase pentru o fată iubită

  1. Încercați nu doar să alegeți un nume, ci și să găsiți o adresă afectuoasă, care să aibă o poveste bună în spate.
  2. Dacă îi plac numele scurte, atunci folosește diferite variante ale numelor ei scurte afectuoase.
  3. Pentru a numi cu afecțiune o fată care îți place, alege un nume care să caracterizeze personalitatea prietenului tău. Întrebări care vă vor ajuta să alegeți numele potrivit:
  • E calmă sau entuziasmată?
  • Timid sau nu?
  • Jucăuș sau serios?
  • Bland sau aspru?
  • Bun sau răzbunător?

Acordați atenție caracteristicilor ei fizice. Raspunde-ti:

  • E înaltă sau scundă?
  • Frumos sau doar atrăgător?
  • Are degete mari sau mici?
  • Ochi albaștri sau căprui?
  • Bustul este mic sau nu?

Luați în considerare interesele și hobby-urile. Aceasta este o sursă excelentă de nume drăguțe pentru iubita ta. De exemplu, dacă îi place să gătească, îi poți numi „bucătar ciudat”. Gândi:

  • Ce ii place ei sa faca?
  • Ce hobby-uri are?
  • Ce sport îi place?
  • Ce filmeîi place

CONCLUZIE

Te interesează cum să-ți suni cu afecțiune prietena? Când te hotărăști să-ți suni iubita printr-o poreclă afectuoasă, ține cont că cel mai bine este atunci când îi corespunde. Personalitatea ei sau ceea ce îi place. În plus, numele nu ar trebui să rănească sentimentele sau să jignească fata, subliniind deficiențele ei. Folosește bunul simț și vei fi bine.

Îți sugerez să urmărești un videoclip cu fetele cu motor și sfaturile lor despre cum să-ți suni iubita?