Ai nevoie de nume afectuoase pentru o persoana iubita? Te interesează cum să-ți spui cu afecțiune bărbatul iubit? Vrei să-i spui blând, neobișnuit, cool, dar nu poți găsi o adresă potrivită pentru el? Îți este greu să alegi un nume nou și original?

Crede-mă, nu este atât de greu să-i spui iubitului tău o poreclă fermecătoare. Observați-l pe el, preferințele, caracterul, interesele lui și apoi arătați-vă latura creativă.

Iar pentru a te ajuta sau a-ți da îndrumare, în acest articol vei găsi o listă întreagă de apeluri originale, nume, porecle pe care le poți folosi la discreția ta.

Listă de nume cum să-ți spui cu afecțiune bărbatul iubit

  • Predator - daca in sensul bun al cuvantului te simti ca o victima in capcanele lui de dragoste.
  • Ochii mei limpezi - dacă iubitul tău are ochi frumoși, inteligenți, care străpung inima.
  • Campionul meu este un nume drăguț pentru a-l spune că este numărul 1 în viața ta.
  • Likhach este pentru o persoană care iubește viteza și riscul.
  • Prețioasa mea - îi arată tipului că nu ai pe nimeni mai prețios decât el.
  • Rasteryasha - dacă soțul tău este uneori puțin distrat (cu condiția ca o poreclă atât de afectuoasă să nu jignească bărbatul).
  • Un visător este numele dat celor cărora le place să viseze.
  • Heartthrob este numele perfect dacă un tip are farmec și stil.

spui

  • Cel de aur este potrivit pentru acel tip care ți-a făcut viața luminoasă.
  • Bucuria sufletului meu este un nume potrivit pentru băiatul care a adus bucurie în viața ta.
  • Iubita mea este un nume, un cuceritor dedicat al inimii unei femei.
  • Sufletul meu este ceva înrudit și potrivit pentru cei care împărtășesc aceleași convingeri cu tine
  • Persoana mea natală se explică de la sine.
  • Fairy Prince - Arată cât de fermecător ești pentru elgăsiți sunând astfel.
  • Starul meu de cinema - poate, are un aspect grozav și un atractiv de vedetă de cinema.
  • Macho este destinat unui tip dur.
  • O rază care îmi luminează calea - dacă simți că relația cu iubita ta, literalmente, îți face viața mai strălucitoare, mai veselă, parcă o luminează.
  • Maiestatea ta este o poreclă drăguță pentru un bărbat căruia îi arăți că îl consideri regele tău, în timp ce ești regina lui.
  • Dulceața mea - dacă îți amintește de tot ce este dulce și bun, atunci dulce este un nume potrivit pentru un băiat iubit.
  • Fulg de zăpadă - Toți fulgii de zăpadă sunt unici, la fel ca soțul tău.
  • O cârpă este bună de folosit pentru cei cu părul lung.
  • Războinicul meu - folosit de obicei pentru acei bărbați care își susțin mereu femeile.
  • Un băiat rău este un bărbat frumos, la vederea căruia inima începe să tremure și genunchii să tremure.
  • Ursul/ursul meu este o poreclă afectuoasă pentru un bărbat de dimensiuni enorme și puțin stângaci.
  • Evidența căpitanului - ale căror intenții în raport cu fată sunt clare, evidente
  • Drăguț și chipeș este genul de tip a cărui înfățișare bună îți face inima să bată în atenția lui.
  • Un om grozav este cineva care îți face inima să bată pentru că bărbatul arată întotdeauna, subestimat de bine, grozav.
  • Scânteia vieții mele este o altă ocazie de a numi un băiat cu afecțiune și răcoare. Se potrivește celui care face ca viața ta să merite trăită.
  • Stăpânul meu este un om a cărui prezență impune respect oriunde s-ar afla, el îți stăpânește inima.
  • Minunatul meu tocilar este un tânăr inteligent și talentat, dar nu arată prea cool.
  • Daredevil - se referă la bărbați care nu sunt timizi zece.

afecțiune

  • Iubita mea este cea cu care vrei să împărtășești dificultățile vieții.
  • Cavalerul meu este o poreclă grozavă pentru cavalerul tău în armură strălucitoare.
  • Soldatul meu preferat este porecla perfectă pentru a-ți semna scrisorile sau apelurile către iubitul tău militar.
  • Dragostea mea este o poreclă clasică și eternă pentru un bărbat iubit. (Apropo, vă sfătuim să învățați 10 reguli despre cum să atrageți un tip care vă place).
  • Cealaltă jumătate a mea este adresa perfectă pentru soțul meu.
  • My Leading Star - Se referă la cineva care știe să facă o fată să se simtă în vârful lumii.
  • Soarele meu este cel care îți luminează viața.
  • Frumos/frumos - două opțiuni pentru a numi cu afecțiune un tip care este bărbatul visurilor tale.
  • Superman - se referă la un bărbat care face lucruri aparent imposibile pentru tine.
  • My Heart's Delight - Se referă la un tip pe care îl găsești afectuos și extrem de atractiv.
  • Comoara mea este despre cine considerați o persoană neprețuită.
  • Leul meu este potrivit pentru un om care este un lider prin natura sa.
  • Invincibil - pentru că este invincibil.
  • Licuriciul meu - dacă un tip aduce lumină în viața ta.
  • Hercule - se referă la un bărbat mare și puternic în brațele căruia te simți ca o fetiță.
  • Tata - când grija lui pentru tine este asemănătoare cu cea a unui tată.
  • O inimă curajoasă este pentru băieți curajoși, hotărâți, cu un caracter puternic.
  • Căpitanul - dacă te conduce prin viață ca și căpitanul navei sale prin apele furtunoase.
  • Armăsar - aici este clar în ce cazuri este potrivită un astfel de recurs.

Cum să-ți numești bărbatul iubit neobișnuit cu afecțiune

  • Papi este spaniolo adresă respectuoasă către un bărbat, care poate fi folosită de cei care caută opțiuni pentru a apela cu blândețe o persoană dragă.
  • Papito este modul latin de a-i spune unui bărbat că este căutat.
  • Arnold/Archie - dacă îi place culturismul.
  • Cezarul meu este un nume potrivit cuiva care este conducătorul inimii și minții tale.
  • Regele meu - ei bine, cine dintre femei nu a visat să devină o regină, în care ar trebui să existe un rege?
  • Yankee preferat - dacă îi place să se uite la baseball.
  • My Kholmsyk este potrivit pentru un tip care este capabil să tragă concluziile logice corecte și să ia deciziile corecte.
  • Prințul inimii mele este această poreclă drăguță care pune un tip deasupra tuturor celorlalți, dându-i sentimentul unui „cavaler în armură strălucitoare.
  • Un bărbat cu buze de zahăr este despre cineva pe care nu te poți opri să-l săruți.
  • Picasso al meu este un nume de artist drăguț.
  • Romeo este cel a cărui inimă bate doar pentru tine. El este eroul poveștii tale de dragoste.
  • My Sheikh - se referă la un bărbat căruia îi place să te umple cu cadouri.
  • Șeful inimii mele este o modalitate drăguță de a numi cu afecțiune un tip cu calități puternice de lider.
  • Cowboy este o poreclă cool pentru un tip care controlează orice situație, un om de încredere
  • Diamantul vieții mele este neprețuit, acel om a cărui valoare nu poate fi măsurată.
  • Flacără - dacă datorită iubirii lui ai un foc sub picioare sau ai aprins un foc în schimb în inima fetei.
  • Einstein al meu - dacă omul este un adevărat geniu.
  • Iubitul husar este impresionant prin puterea și galanteria lui. Un bărbat care știe să facă o femeie să se simtă iubită.
  • Tarzan este numele perfect folosit pentru cineva care este simbolul puterii și curajului, pe de o parte, dar nevinovat la suflet și la minte.
  • Cupidon este asemănător cu îngerul mitologic al iubirii.
  • Cute Hulk este pentru cineva puternic, ca un super-erou.
  • Șeriful meu - el poate fi șeriful tău, iar tu adjunctul lui, sau numele potrivit pentru un tip, un funcționar în autorități.
  • Aruncatorul meu de flăcări este ca o flacără, dar cu un sunet mult mai puternic.
  • Indiana Jones este un nume pentru un aventurier.
  • Amigo este un nume drăguț pentru un prieten masculin de încredere.

Cum să suni ușor un tip în engleză

  • Omul blând este o persoană foarte bună, care radiază doar căldură și fericire.
  • Tricky este cineva pe care îl găsești interesant, impresionant, atractiv și sexy.
  • Wolf este puternic, agil și foarte sexy.
  • Cosmo este porecla drăguță perfectă pentru un tip elegant și la modă.
  • Campion sau șef (campion) - el a câștigat și ți-a capturat inima, așa că acest apel este cel mai bun pentru el.
  • Ironman este un nume potrivit pentru un bărbat care nu dă niciodată înapoi în fața adversității. Este suficient de curajos pentru a depăși toate provocările.
  • Minion - Pentru tipul care este amuzant, inteligent și ciudat.
  • Nemo - dacă îl găsești cel mai ciudat tip din lume.
  • Tiger Toes este o poreclă îndrăzneață pentru băieții senzuali și frumoși.
  • Lucky Charm - dacă un tip te face să te simți cea mai norocoasă fată din lume.
  • Moonbeam — Spune bărbatului tău de ce îți amintește frumosul cer de noapte.
  • Muscleman (om musculos) este potrivit pentru cei cărora le place să se „joace” cu mușchii lor.
  • Nice Guy (băiat bun) - pentru o persoană cu o inimă bună.
  • Big Guy (băiat mare) este o poreclă pentru băieții uriași, înalți și chipeși de statură gigantică.
  • Ursul gummy este o poreclă grozavă pentru un i super strălucitorun iubit vesel.

(Sunt sigur că îți va plăcea această listă de 90 de nume pe care le poți numi fata ta preferată).

Sfaturi despre cum să alegi nume afectuoase pentru un băiat

Să luăm în considerare câteva modalități excelente de a găsi nume drăguțe pentru bărbații tăi iubiți:

  1. Unul dintre cele mai bune garanții este o adresă diminuată afectuoasă derivată din numele său real: Sasha - Sashulka, Sashik, Sashko, Sashko.
  2. Personalitate. Poți spune ce fel de personaj este? Calm, înfierbântat, flegmatic sau coleric? Un tip hotărât, persistent, riscant sau unul echilibrat, rezervat? Toate acestea pot deveni o sursă de nume frumoase, blânde pentru el: Napoleon, Cezar, luptător.
  3. Caracteristicile fizice sunt o sursă excelentă de nume drăguțe pentru a se adresa bărbatului tău iubit. Vezi dacă este blond, înalt sau scund, slab sau cu burtă? Ce culoare au ochii lui? Cât de adâncă este vocea lui, care sunt îmbrățișările lui? Pe baza acestor observații, găsiți un nume: cu ochi căprui, cu voce dulce, gigant, urs.
  4. Gesturi și manierisme. Fiecare persoană are propriile sale moduri unice de a face anumite lucruri. Cât de des își trece mâinile prin păr, cum se comportă în situații incomode? Tachinându-i manierele, poți veni cu un apel unic sau amuzant pentru persoana iubită.
  5. Personajele de film sunt o altă sursă excelentă din care poți învăța cum să numești cu afecțiune un bărbat. Îl poți numi după personajul său preferat din filmul său preferat.
  6. Interesele, hobby-urile, hobby-urile bărbatului tău iubit pot sugera și un nume amabil pe care îl poți numi. De exemplu, numismatul meu, alergătorul meu, scriitorul, culturistul, fotbalistul și. etc.
  7. Obiceiuri Obiceiuri bune sau rele, dar fac o persoană. Aceasta este o sursă excelentă de bărbațiporecle Poti veni cu mai multe nume afectuoase bazate pe obiceiurile persoanei dragi: Mr. Perfection, Sonia, Commander.
  8. Talente și abilități: acest lucru este valabil mai ales pentru sportivii cărora li se dau porecle în funcție de talentul sau abilitățile lor. De exemplu, Dynamite, Iron Archie, Schumacher-ul meu sau Zidane. Talentele și abilitățile sunt o sursă excelentă de porecle interesante, cum să numești un tip afectuos de neobișnuit, mai ales pentru tineri.
  9. Gândiți-vă la nume romantice care pot transforma chiar și un tip neromantic într-unul romantic. Numindu-ți unul altuia nume romantice, îți menții o imagine romantică a vieții indiferent de câți ani au trecut.
  10. Dacă iubitul tău are simțul umorului, consideră-te norocos. Pentru că nu va trebui să-ți faci prea multe griji să-i arăți latura ta amuzantă. Îi poți numi porecle amuzante și amuzante. Principalul lucru este să nu depășiți limitele permise.

Cum și când nu ar trebui să-l suni cu afecțiune pe soțul tău iubit

  1. Toate la timpul lor. Înțelegerea acestui lucru este relevantă și pentru numele sau adresele afectuoase către persoana iubită. De exemplu, în prezența prietenilor sau colegilor săi, va fi în mod clar nepotrivit să-i spui nume afectuoase, cum ar fi: puști, puști, dragă. Cu aceasta, poți atinge mândria mândriei iubitului tău, expunând publicului larg detaliile intime ale apelurilor. Poate duce chiar la relații mai tensionate cu tine.
  2. Evitați numele care sugerează incapacitatea unui bărbat sau deficiențele unui băiat. Numele ar trebui să sublinieze capacitatea omului, curajul omului, pentru a nu fi respins de el.

Ceea ce orice bărbat vrea să audă de la femeia lui

Sugerez să vizionați un scurt videoclipdespre nume afectuoase pentru un băiat iubit.

Concluzie

Indiferent dacă prietenul tău este amuzant sau aventuros, există ceva pentru toată lumea în această listă de nume drăguțe pentru persoana iubită. După ce ai studiat întreaga listă, probabil ai ales câteva nume grozave sau neobișnuite pentru soțul tău.

Și încă câteva sfaturi:

  1. Până când găsești un nume potrivit care să-i placă soțului tău, încearcă cât mai multe porecle.
  2. O săptămână într-o relație este probabil prea devreme pentru a folosi porecle afectuoase precum „sufletul meu”. Începeți cu porecle interesante sau amuzante, trecând treptat la porecle mai personale sau mai romantice.
  3. Este și mai bine dacă în spatele numelui există o poveste care vă leagă pe amândoi.