Se spune că o femeie iubește cu urechile ei, așa că dacă vrei să-i câștigi inima, trebuie să-i spui mai des complimente, cuvinte plăcute și tandrețe variată. Se crede că bărbații nu au nevoie de toată această politețe verbală, deoarece preferă ca o femeie să-și arate dragostea prin fapte, nu prin cuvinte.

Și totuși, orice fată îndrăgostită simte nevoia să-i spună iubitului ei cuvinte plăcute, să-i spună nume afectuoase, să o înconjoare cu negativitate verbală. Ce cuvinte pot fi alese astfel încât să fie plăcute pentru un tip și să nu provoace un sentiment de dulceață excesivă? Să căutăm împreună aceste cuvinte.

Poți să spui ceva drăguț unui tip

Există o mare diferență între cuvintele frumoase pe care le poți spune unui bărbat care îți place și tandrețea adresată unui tip iubit, adică celui cu care se dezvoltă o relație. Vom oferi exemple de fraze pentru un bărbat care te place puțin mai târziu, dar, între timp, vom afla ce poți să-i spui iubitului tău în cuvinte obișnuite, nu în versuri, ci în proză.

Îți poți răsfăța soțul iubit cu cuvinte foarte sincere și plăcute rostite în proză:

  1. Ești atât de puternică, atât la trup, cât și la caracter, încât toate prietenele mele mă invidiază.
  2. Ai văzut, nu și-a întors puțin gâtul în timp ce te privea?
  3. Îmi place mirosul tău, chiar dacă sunt legat la ochi, te voi recunoaște după mirosul pielii tale.

Dacă în relația voastră se obișnuiește să glumiți unul despre celălalt, puteți spune următoarele cuvinte: „Când mă săruți, timpul pare să se oprească, nu vreau să mă grăbesc nicăieri sau să mă gândesc la afaceri – mă demoralizați!”. Este mai bine să nu glumiți cu un tip care vede adevărul absolut în fiecare glumă, altfel va decide că comunicarea cu el este o povară pentru fată.

plăcute

O atmosferă romantică te va ajuta să alegi cuvintele potrivite

Printrecuvintele plăcute pot fi evidențiate:

  • multumesc pentru cadou (multumesc, exact asta am visat);
  • încurajare pentru succesele lui (bravo, am crezut că totul o să îți iasă);
  • admiratie (ce bine ai venit cu ea, nu as fi venit eu insumi);
  • surpriză (nu știam că cânți sau cânți atât de bine la chitară);
  • altele, aparent obișnuite, dar cuvinte atât de necesare pentru o persoană dragă.

Oamenii moderni „uită” adesea să-și spună cuvinte frumoase unul altuia, gândindu-se – de ce, și este atât de clar că suntem recunoscători, entuziaști sau surprinși. De fapt, ceea ce ne referim în inimile noastre este uneori util pentru a ne exprima, astfel încât persoana iubită să înțeleagă cât de drag ne este.

Încearcă să-i spui băiatului tău iubit cuvinte atât de plăcute, pe care în interior le așteaptă și vrea să le audă de la tine.

Exemple de fraze în cuvintele tale pentru un bărbat care îți place

În funcție de situație, poți spune cuvinte plăcute cu propriile tale cuvinte unui bărbat iubit cu care nu ai încă o relație. De exemplu, dacă a ajutat cu ceva:

  • Doar că nu știu ce m-aș face fără tine;
  • sigur te-a trimis vreun vrăjitor amabil să mă ajuți, ai apărut atât de oportun;
  • Nu m-aș fi descurcat niciodată cu această problemă dacă nu ai fi fost tu.

Un bărbat va fi extrem de încântat să afle că ajutorul lui a fost apreciat și cu siguranță va încerca să fie util în altceva.

Dacă o persoană te întâlnește în fiecare zi în drum spre serviciu și nu există situații care să necesite mulțumiri, poți pur și simplu să arăți participarea. De exemplu, văzându-l într-o dispoziție bună, salutați și spuneți: „Ma bucur să te văd într-o dispoziție grozavă”. Sau invers: „Ești trist pentru asta astăzi?” O persoană va fi mulțumită că i s-a acordat atenție, a fost observată o schimbare a dispoziției. Este chiar posibil ca o asemenea compasiune să-l elibereze pe el și pe tineva începe prima conversație.

Cu un bărbat care îți place, trebuie să fii atent și cu tact, să nu-l întrebi nimic, să nu-l bombardezi cu întrebări și complimente, să spui cuvinte plăcute ușor și discret, ca în treacăt. Este puțin probabil să-i placă un atac verbal de la o femeie pe care nu o cunoaște.

Variante de „tot așa” în proză pentru un bărbat

Dacă „soțul e plin de pere” cuiva și ăsta se termină cuvintele plăcute adresate bărbatului iubit, nu se poate decât să simpatizeze un astfel de cuplu. O femeie ar trebui să înțeleagă că ea este cea care dă tonul comunicării în familie și care va fi atmosfera familiei depinde dacă știe să-și mulțumească soțul cu cuvinte plăcute exact așa. Nu de dragul de a cerși ceva, nu de dragul de a spune - uite, nu mă iubești atât de mult. Este simplu să-ți mulțumești persoana iubită, cel puțin verbal.

cuvinte
Se crede că în antichitate oamenii erau mai „cu pielea groasă” și nepoliticos, iar între timp, în multe familii, soțul și soția își spuneau reciproc cuvinte foarte afectuoase:

  • lumina ochilor mei;
  • sufletul meu;
  • soimul meu este limpede;
  • porumbelul meu este tandru.

Astfel de cuvinte nu sunt acceptabile pentru a fi exprimate într-o familie modernă, deoarece vor părea nefiresc. Dar mulți soți încă folosesc epitete similare:

  • soarele (sau doamna) este al meu;
  • domnul meu (sau maiestatea voastră), elixirul meu de viață, vinul meu amețitor, se spune de obicei cu bună ironie;
  • zambetul meu (bucurie, domnisoara);
  • dintr-o selecție uriașă de delicatese de origine animală - o pisică, un iepuraș, un tigru etc., care nu sunt plăcute oricărui om.

Nu este de dorit să abuzezi de „poreclele drăguțe” din lumea animalelor.

Poți să spui lucruri mai serioase unui bărbat cu cuvinte plăcute exact așa.De exemplu, că nu te plictisești niciodată de el, deși vă cunoașteți „de o sută de ani”, că cu el vă simțiți ca în spatele unui zid de piatră, că mulțumiți soartei și chiar mamei lui (da, da !) pentru că ți-a dat un astfel de om .

Cum să spui „Mi-e dor de tine”, astfel încât să pară non-banal

Datorită mijloacelor moderne de comunicare, astăzi nu există probleme cu comunicarea, așa că îi poți aminti oricând persoanei dragi că ți-e dor de el. Pentru ca cuvântul „Mi-e dor de tine” să nu pară banal, poți să-i spui și câteva cuvinte drăguțe bărbatului tău iubit. Acestea pot fi cuvinte binecunoscute din cântece, dar, după cum arată experiența, aluziile poetice la dor ar trebui să fie apelate doar în ultimă instanță, în lipsa altor idei. Cele mai plăcute pentru un bărbat vor fi frazele rostite cu propriile cuvinte și cu dragoste autentică:

  • când nu ești prin preajmă, nu mă pot gândi la nimic în afară de tine, totul îmi cade literalmente din mâini;
  • Cu greu mă pot forța să lucrez și să nu mă gândesc la tine;
  • Mi-e atât de dor de tine, încât îmi doresc să merg în pădure și să urlu din răsputeri;
  • a petrece o zi fără tine este un adevărat chin, când ne vom vedea;
  • se pare că a trecut o viață întreagă de când ne-am văzut, ochii mei vor fi în curând plini de lacrimi.

Nu trebuie să copiați aceste cuvinte, ele vă oferă doar un ghid despre cum să-i spuneți persoanei iubite că vă este dor de ele.

Daca este la distanta

Despărțirea este un bun test al forței uniunii dintre un bărbat și o femeie, se crede că separarea întărește și mai mult relațiile puternice, iar pe cele slabe le rupe definitiv.Dacă în despărțire nu dați niciun semn de dor pentru persoana iubită, puteți pierde firul de legătură și vă puteți îndepărta.

Puteți suna un tip care se află la distanță sau puteți scrie cuvinte frumoase în mesaje, în acest din urmă caz ​​este important să fiți alfabetizat și concis,nimeni nu va citi tratate voluminoase. Iată ce poți spune sau scrie unui om care este departe, astfel încât cuvintele plăcute să se cufunde în sufletul lui și să provoace un dor corespunzător pentru iubita lui:

  1. Fără tine, orașul nostru pare gol, iar viața mea pare inferioară, trăiesc doar în visul întâlnirii noastre.
  2. De când ai plecat, sentimentul că mi-ai luat toate bucuriile și zâmbetele cu tine nu m-a părăsit.
  3. Indiferent ce aș face, nu-mi pot scoate privirea din cap, de parcă m-ai străpunge cu ochii chiar și de la distanță.
  4. Îmi pare rău că oamenii de știință încă nu au venit cu modalități de a depăși instantaneu spațiul, nu aș sta aici singur nici un minut fără tine.

Inclusiv fantezie și pe baza unei situații specifice, puteți scrie o mulțime de cuvinte plăcute și emoționante persoanei iubite, dacă acestea vin din inimă.

Dacă luăm în considerare nu separarea, ci relația dintre oameni la distanță (în prezent, nu poți doar să studiezi și să lucrezi la distanță, ci și să fii prieteni), aici este puțin mai dificil să alegi cuvinte frumoase pentru un bărbat care îți place , dar cu care nici nu ai văzut. Puteți lăuda fotografiile lui în înregistrare sau postări interesante, capacitatea de a exprima gândurile în mod competent, de a capta atenția. Îți poți da seama că, în ciuda distanței, simți un fel de conexiune invizibilă cu el și îți este dor de el atunci când nu este online. În procesul de comunicare, se dezvăluie interese comune, pe baza cărora puteți găsi motive pentru a scrie cuvinte frumoase persoanei iubite.

Pentru noapte

În multe familii, se obișnuiește să ne urăm reciproc o noapte bună înainte de a merge la culcare. Tradiția de a spune cuvinte frumoase persoanei dragi noaptea are rădăcini adânci și beneficii practice - pune capăt zilei petrecute împreună și dă speranță pentru o întâlnire a doua zi dimineață.

„lucruri” plăcute încetîntărește relațiile, apropie oamenii.

Dacă relațiile de familie pot fi vorbite sau scrise noaptea, cuvintele plăcute ale unei persoane dragi:

  • vise dulci pentru băiatul meu dulce;
  • noapte buna draga;
  • nu uita sa ma lasi sa visez, noapte buna;
  • îngerul păzitor al viselor tale, dragă;
  • să păzească luna și stelele somnul doamnei mele;
  • sa ai doar vise placute, iubirea mea, intregi;
  • dormi și ascultă cum valurile blânde ale somnului te poartă în oceanul iubirii mele.

Pe baza acestor exemple, îți poți compune propriile fraze cu cuvinte plăcute și urări pentru soțul tău noaptea.

Ce poți spune frumos unui prieten

Dacă tandrețea dulce este permisă cu cei dragi, corectitudinea trebuie respectată cu prietenii pentru a nu fi înțeles greșit. Indiferent de cine vor veni cuvintele plăcute pentru cineva - un prieten sau o prietenă, ele ar trebui să fie cu adevărat plăcute persoanei, nu prea entuziaste sau, dimpotrivă, caustice. De exemplu, un bărbat și-a schimbat imaginea (coafura, garderoba etc.) - un prieten bun va observa cu siguranță schimbarea și va reacționa:

  1. Ascultă, îți place, îmi place foarte mult!
  2. Ai devenit mult mai solid cu această barbă.
  3. Această coafură te va face să arăți cu câțiva ani mai tânără!

Există multe modalități de a-ți face plăcere prietenului tău, dacă prețuiești cu adevărat o persoană, ești interesat de viața și sentimentele lui. Poate exista o altă conversație despre sentimente:

  1. Ieri te-am văzut cu o asemenea frumusețe, este iubita ta? Ma bucur pentru tine!
  2. Se spune că ai aplicat deja, nu? Am visat atât de mult că în sfârșit te vei căsători!

Prietenii adevărați se bucură întotdeauna sincer de bucuriile camarazilor lor, așa că orice cuvânt de participare va fi plăcut cuiva.

Scrie ceva emoționant

De regulă, mutarea cuvintelor la adresaa unei persoane dragi apar spontan, în momente de un sentiment special, atotcuprinzător, de aceea este imposibil de anticipat că se poate scrie un lucru atât de plăcut.

Doar sinceritatea este emoționantă, de regulă, este descoperită întâmplător, așa că nu trebuie să înveți cum să-ți miști în mod special persoana iubită - bazează-te pe voința întâmplării.

Timpul va spune când va fi posibil să-ți deschizi inima iubitului tău. Este mai convenabil pentru o fată să facă asta numai după ce își mărturisește dragostea. Atunci poți recunoaște că ai de mult timp aceleași sentimente față de el și poți semna scrisoarea „cu tandrețe, eu”. Faptul că ți-ai ascuns tandrețea în tot acest timp poate părea emoționant pentru el.

Ce fel de mesaj poate fi scris într-un mesaj text scurt?

Regulile nerostite de scriere a mesajelor telefonice – mesaje text – le recomandă autorilor să fie cât mai scurti. Uneori, pentru a scrie un mesaj plăcut unui bărbat cu propriile tale cuvinte, este suficient un cuvânt „Iubesc” - scurt și clar. Opțiunile pot fi „Mi-e dor de tine”, „Aștept”, „Vreau să te îmbrățișez (să sărut)”, „Te vreau imediat”. Corespondența cu ajutorul SMS-ului presupune înțelegerea reciprocă a destinatarilor dintr-o jumătate de cuvânt, așa că poate exista un minim de cuvinte plăcute, dar semnificația lor va fi cu siguranță transmisă omului iubit.

Cuvinte frumoase pentru un bărbat

Sunt mulți bărbați în lume care trebuie lăudați, au spus cuvinte frumoase. Deși se crede că bărbații nu prea cred în laudele femeilor, „semințele” pe care le-ai semănat undeva în creierul lui încă vor prinde și prinde rădăcini.Prin urmare, nu cruța cuvintele bune pentru cei dragi, oricât de pompoase ar suna.

  • dacă alesul tău are ochi albaștri, spune că ochii lui sunt ca niște lacuri adânci în care îți este frică constant să nu te îneci;
  • dacă ochii sunt căprui - spuneți că sunt calde, ca mierea proaspătă de vară;
  • ochii gri sunt posibilicompară cu cerul de toamnă, iar toamna este, desigur, perioada ta preferată din an;
  • acordați atenție altor trăsături faciale - numiți o frunte înaltă Socratic, un nas cu o cocoașă - un semn de aristocrație, buze plinute - senzuale și sălbatice de dorit;
  • dacă totul este invers, tot laudă: buze subțiri - semn de aristocrație, un nas mic - un caracter moale, o frunte joasă - fiabilitate în dragoste.

Chiar dacă bănuiește că toate acestea sunt doar cuvinte frumoase, cu siguranță nu le va verifica autenticitatea, mai ales dacă în timpul întâlnirii vei da frâu liber nu doar cuvintelor, ci și mâinilor tale și altor „unelte ale artei iubirii” . La urma urmei, cuvintele, acțiunile și sentimentele tale ar trebui să fie plăcute pentru iubitul tău.

Cuvinte frumoase în engleză

Pentru un tip pasionat de limba engleză, puteți trimite SMS-uri plăcute cu propriile cuvinte sau din arsenalul de „expresii stabile:

  • Te iubesc dragă (te iubesc, dragă);
  • Sunt total în tine (sunt îndrăgostit de tine);
  • Tu înseamnă atât de mult pentru mine (însemni atât de mult pentru mine);
  • Mi-e dor de tine (mi-e dor de tine);
  • Sunt îndrăgostit de tine.

Este important să nu îndoiți bățul cu mărturisiri în engleză. Dacă un tip trebuie să folosească un traducător de fiecare dată pentru a le citi, se va plictisi repede de o astfel de corespondență.

Concluzie

  1. Principala condiție pentru a învăța cum să scrii cuvinte frumoase unei persoane dragi este să-l iubești așa cum este și să-ți arăți dragostea cu sinceritate.
  2. Orice bărbat îi place să se simtă „bine făcut” și cel mai bun dintre toate. Concentrează-te pe asta.
  3. Nu uitați că marea majoritate a băieților nu se caracterizează printr-un lirism excesiv, așa că frazele prea poetice, chiar și în proză, pot provoca un zâmbet și neînțelegeri. Gândește-te cum poate o persoanăpoate accepta ceea ce s-a spus în principiu.