pentru

O persoană iubită plănuiește o aniversare? Atunci cu siguranță vei avea nevoie de aceste scene pline de umor pentru o fată de 30 de ani acasă. Poate e prietena ta, soția, sora ta? Nu contează, va fi încântată să primească un spectacol distractiv ca o surpriză. Toate camerele sunt perfect potrivite atat pentru un mediu de locuit cat si pentru un spatiu de tip restaurant inchiriat. În orice loc, spectacolele vor fi jucate cu bubuituri!

Ideea este că scenele nu au nevoie de decorațiuni și atribute complexe. Și toate rolurile sunt ușor de îndeplinit. Nu este necesar să memorezi multe cuvinte. În plus, puteți oricând să imprimați liniile pentru a arunca o privire în hârtie.

Este recomandabil să vă pregătiți în avans pentru un număr de etapă, totuși, iar improvizația nu strica niciodată. Asta e și mai interesant!

Sunt oferite toate scenele diferite, ceea ce vă va permite să alegeți cea potrivită pentru toată lumea! Așa că citește, râde și folosește cu plăcere ideile pentru numere!

Citește și: Scene cu oglindă.

Ghicitoare

La cântecul: „Svitlana Svetikova este ghicitoare” iese o ghicitoare. Imaginea seamănă cu un țigan: o fustă lungă, cercei, inele, o eșarfă, machiaj luminos.

Ghicitorul: Ei bine, cine ar trebui să aurit condeiul? O, voi spune tot adevărul, așa cum voi spune totul în spiritul meu. Nu fiți zgârciți, dragii mei!

Ghicitorul se plimbă în sensul acelor de ceasornic în jurul mesei și spune averi pe mâna fiecărei persoane. În schimb, îi dau ceva de băut și de mâncare.

Poate cineva va da un fleac etc.

Previziuni aproximative pentru bărbați:

  1. Wow Wow Wow! Văd că mâine te vei întoarce pe drumul greșit. Așa vei obține un loc de muncă. Așa că nu te lăsa dus de alcool - sfatul meu pentru tine, draga mea!
  2. Văd totul clar. O mahmureală te amenință mâine. Aprovizionați cu saramură, draga mea. Vă spun asta ca ghicitor cu experiență.
  3. Uau, ce om. Înțeleg, vrei să dansezi cu minețigancă, chiar acum. Muzica pentru „țiganca” este aprinsă, ghicitoarea îl trage pe invitat pe ringul de dans și arată mișcările pe care bărbatul trebuie să le repete.
  4. Wow, ferește-te de salatele picante și tari. Stai aproape de cele moi, azi trebuie sa adormi pe una dintre ele.
  5. O mare pierdere. văd clar. De dimineață te vei pierde în spațiu. Nu vei înțelege unde te-ai trezit.
  6. Ce îți lipsește, draga mea? Văd, vei dormi dulce, nu vei uita noaptea atât de mult.
  7. Wow, wow, wow, draga mea, ce fericită. Văd, ziua de naștere te va săruta pe obraz. Și chiar acum!

Previziuni aproximative pentru femei:

  1. Văd, văd clar. Mâine e duminică pentru tine.
  2. Frumusețea mea, cineva te va urmări cu siguranță astăzi. Și apoi ficatul, și limba și orice altceva.
  3. Tu, aurul meu, nu vei pleca astăzi cu mâinile goale. Îți vor oferi salate și o bucată de tort. Te-ai aproviziona cu containere!
  4. Wow Wow Wow! Mai bine să nu te urci mâine. Vei fi suparat! Sfatul meu pentru tine.
  5. Și aștepți o călătorie în necunoscut. Nu vei înțelege imediat unde s-a trezit.
  6. Tu ești aurul meu, averea este de partea ta. Vecinul tău de la masă te va invita la dans. Și chiar acum! Muzica veselă se aprinde, cuplul dansează.
  7. Wow, ce problemă! Tu, săracul, du-te mâine la muncă! văd clar.

În continuare, ghicitoarea prezice ziua de naștere.

Ghicătoarea:- Văd, dragul meu, urmează multe evenimente bune. Cadouri, distracție, multe cuvinte frumoase și emoționante, cei dragi în apropiere. Și toate acestea deja astăzi. Dar asta e necazul! Pensia va fi mai aproape de un an.

Și încă nu ești pregătit! Prin urmare, trebuie să fac o ceremonie cu tine.

Ghicitoarea îi pune o eșarfă pe capul zilei de naștere, ochelari mari rotunzi pe ochi, îi aruncă un șal peste umeri și îi dă un baston.

Voorzhka: Ei bine, sunt fierbințibaston și mormăie în mod corespunzător. De exemplu, „de ce nu bei pentru sănătatea mea?” Ziua de naștere mormăie la invitați așa cum trebuie. Apoi toată lumea bea împreună pentru sănătatea vinovatului de sărbătoare.

În timpul cântecului despre ghicitoare, ghicitorul este îndepărtat.

Băieți de gardă

La spectacol participă 3 bărbați (în continuare, M1, M2, M3). Îmbrăcat în chiloți mari de familie de culori vesele. Cămașa este descheiată deasupra, o cravată atârnă de trunchiul gol. Pe cap e o pălărie. Opțional ochelari de soare. Facturile pot ieși și de sub chiloți.

M1: Mademoiselle (doamnă), ce mai faci? (o întreabă flirtând pe ziua de naștere).

M2: Faceți cunoștință, hostess, vă stăm la dispoziție. (face cu ochiul)

M3: Să râdem, să ne mângâim, să ne înveselim.

Este inclusă melodia „Tom Jones - Sexbomb”. Dansează „Băieți de gardă”. Toate mișcările sunt arbitrare.

M1: Suntem aici să vă urăm bun venit!

M2: Ei bine, să te prezinți.

M3: A zâmbi, a râde. Pe scurt, să te fac să râzi!

M1: Am o cravată frumoasă și el are șosete drăguțe.

M2: Mușchi — oțel, pantaloni — fier, chiloți stilați!

M3: Așa suntem noi. Și cât de frumoase sunt - nu-ți poți lua ochii de la ele!

M1: Stai într-o astfel de ținută, ei bine, doar smulge-ți ochiul!

M2: Evident că vrei să ne înnebunești.

M3: Nu ne atinge cu mâinile! Suntem o expoziție valoroasă!

M1: Și mâine îl vei avea, material compromițător de primă clasă!

M2: Nu privi atât de aspru, mai bine toarnă un pahar.

M3: Dorim să vă felicităm pentru această aniversare!

M1: Ne dorim din adâncul inimii ca vinul să curgă mereu,

M2: A mânca, a bea,

M3: A dori și a putea!

M1: Vom trage numere cu locul nostru frumos,

ȘIsarcina ta este să ghicești aceste numere!

Eroii se întorc și desenează pe prada ei vârsta fetei de naștere - „30”. Apoi dau flori și pleacă.

Salutări din partea copiilor

Două persoane participă. Preferabil de diferite genuri. O păpușă este băiat, cealaltă este fată. Fiecare poartă scutece (puteți cumpăra scutece pentru adulți de la farmacie), bavete, șepci. Pot fi bile, zdrăngănitoare, sticle în mâini.

Oaspeții apar la orice cântec pentru copii, dansează puțin, sar și trec la cuvinte.

1 copil (denumit în continuare P1): Nu contează, Lottom și cu mine!

Al 2-lea copil (mai departe, P2): Pot să merg cu tine la plajă?

P1: Câți tați și mame sunt acolo!

P2: Am vizitat ziua aniversară! Aici, au adus ferma! (arată o cutie de cadou, în interiorul căreia se află un cadou interesant (de exemplu, dintr-un magazin de glume).

P1: Și cui i se dă exact? La naiba, au uitat. În timp ce ni s-au spălat fundele...

P2: Ei bine, să ne amintim! Ajunge să saliva!

P1: Îmi amintesc exact că era o fată! Da, scutecul era viță de vie!

P2: Îți amintești cât de tare a țipat? Nu am putut dormi!

P1: Da. Îmi amintesc greutatea și greutatea (numele înălțimea și greutatea fetiței de naștere la naștere).

P2: Lysyna era chiar aici! (arată spre ceafă).

P1: Ne vom aminti mult timp! Trebuie să aflăm de la oaspeți!

P2: Pe cine te sufoci aici? (toată lumea arată spre vinovatul sărbătorii)

P1: Oh! Iat-o! Cat de cool! Este doar o minune!

P2: Aici, împărtășește-ți ferma. Nu este foarte scund.

P1: Dar va veni la îndemână! Orice se poate întâmpla!

P2: Haide, scoley alb! Dormi departe de oaspeți!

P1: În timp ce te căutăm, am pierdut tot laptele.

P2: Aici turnați vinul (se dau sticle goale cu tetine).

P1: Bem scola pentru tine!

Toată lumea bea pentru ziua de naștere.„Copii” sunt șterse.

Motrya, Yadren și Kulem

Rolurile sunt interpretate de bărbați. Baticulele sunt pe cap, fardul este decorat pe obraji, fustele lungi sunt îmbrăcate. „Eroinele” ies la cântecul: „PSY — Gangnam Style”. Ei execută un mini dans vesel—felicitari. Motrya: Deci, bătrână? Peste 30? Uită de tocuri și fuste mini.

Yadrena: Nu-ți face griji cu ce să te îmbraci. Vom împărtăși ceva de-al nostru.

Kulema: Vii la noi cumva pe îndelete, te vom învăța nu doar cum să te îmbraci, ci și cum să pictezi corect. Acum ești un om solid. Ca și noi.

Motrya: Deci am atacat o persoană? Să spunem mai întâi felicitări.

Nuclear: Exact! Am si eu un cadou. Vrei să arăți ca mine? (se întoarce către ziua de naștere) Știu, totuși. Vrei tot satul. Numai că aici sunt secretul meu pentru nimeni, în afară de tine în cinstea aniversării. (se apropie de ziua de naștere și se preface că îi șoptește la ureche)

Ascultă, fă o mască cu gunoi de grajd în fiecare săptămână. Material natural, pielea arată apoi ca fundul unui bebeluș! Și nu folosiți această substanță chimică. Există produse cosmetice naturale excelente. Iată o sfeclă roșie pentru obraji și buze, iată un morcov pentru bronzul tău, iată un cărbune pentru sprâncene și gene.

Kulema: Yadrena, Motrya, poate fi a noastră? Za-pe-vai!

Personajele cântă cântece de felicitare.

1. Ești un prieten, nu fi trist. Ne poți crede. Nu vei avea șaptezeci, Doar șaizeci și nouă!

2. Avem o fetiță aniversară de calibru plin de viață. Să fie aleasă ca primul „bol” pentru Miss Univers .

3. Sărbătorește-ți aniversarea, Toarnă ceai fierbinte. Îl poți face mai fierbinte, În sensul sens, toarnă vodcă!

4. Criză, shmyzys! M-am plictisit! Urechile lui Telek bâzâiau. Mai bine să cânți și să dansezi, Sărbătorește-ți aniversarea!

5. Mă uit acum la masă, Ca și cum ar fi înrestaurante, Aici doar delicatese, Vedeți singuri!

6. Avem o fetiță de naștere Doar un miracol! Fund - piersică, piele - clasă Spre surprinderea tuturor!

7. Ești la fel de frumoasă ca luna, Toată lumea are nevoie de tine ca un soare. Continuă să luminezi calea Și fii tu însuți frumos!

8. Suntem pentru tine astăzi Vom bea vin dulce, Nu fi sfioasă, toarnă, Nu uita de prietenele tale!

9. Cândva la mijlocul săptămânii Mama și tata pufeau Noaptea pare să fi trecut bine La urma urmei, s-a născut numele fetiței de naștere.

10. Toți anii aceștia curg, Nu pot fi opriți! Cifrele din pașaport sunt toate minciuni. Hai să vorbim!

11. Nu judeca că nu știm cum. Cântăm frumos.

12. Arăți bine spre surprinderea tuturor Spune-mi, care este secretul? Arăți mereu frumos Dimineața, seara și ziua!

Apoi Motrya, Kulema și Yadrena o invită pe jubilarană la locul lor și o înconjoară într-un dans rotund. În acest moment, se cântă orice cântec popular rusesc.

Ridiche

La spectacol iau parte 8 persoane:

  1. Dirijor.
  2. Bunicul(Eh, unde sunt cei 30 de ani! Aș merge hoo-ho!).
  3. Dragonfly(Chicurile mele făcute singur).
  4. Bug(Iată un câine gri!).
  5. Nepoata(Vreau sa dansez).

Pisica(Miau).

Mishka(Și eu ce rămâne?).

Nap(Ei bine, lasă-mă să dorm, am înțeles!)

Între paranteze sunt fraze pentru fiecare rol, pe care participantul trebuie să le spună când își aude numele.

Prezentatorul citește textul.

Odinioară, au trăit bunicul și bunica. Și o nepoată a locuit cu ei. Nepoata mea avea un cățeluș pe nume Zhuchka și o pisică. Un șoarece locuia la subsol. Bunicul și bunica își păstrau grădina, unde creșteau legume. Și era deosebit de mândru de nap. Așa că a născut una foarte mare. Era toamna, iar bunicul si bunica s-au dus sa smulga napi. Bunicul a început să tragă napul. El trage și trage, dar nu o poate scoate! Bunicul a cerut să o ajute pe bunica. Cei doi au început să tragă. Bunica pentru bunic și bunicul pentru nap. Ei trag, ei trag, ei nu pot scoate! Au chemat nepoata lor pentru ajutor. Ea a renunțat la toate treburile și s-a grăbit să ajute. Cei trei au început să tragă napul. Ei trag și trag, dar nu îl pot scoate. Bug dormea ​​pe un covoraș lângă casă. Bunicul a decis să o sune. Și cei patru au început să scoată napi. O bubă pentru o nepoată, o nepoată pentru o libelulă, o libelulă pentru un bunic, un bunic pentru un nap. Trag și trag, dar tot nu o pot scoate. Nepoata și-a amintit de pisicuța ei preferată și a cerut ajutor. Cei cinci au început să tragă napi. O pisică pentru un insectă, o insectă pentru o nepoată, o nepoată pentru o libelulă, o libelulă pentru un bunic, un bunic pentru un nap. Ei trag și trag, dar nu va urca! Ei bine, probabil, va trebui să lăsăm napul în pământ - bunicul era îngrijorat. Dar apoi a venit în fugă un șoarece să ajute. Odată, șoarecele sa scufundat în subteran. Pentru că mușcă napul atât de tare încât a sărit din pământ de la sine! Bunicul se bucură, bunica râde, nepoata dansează, gândacul sare, pisica miaună. Și șoarecele din subteran s-a întors.

Salutări de la un japonez

Un japonez în kimono și traducătorul său ies la muzică japoneză.

Japoneză: Dragă cățea san și kabelice san!

Translator: Stimați doamnelor și domnilor!

Japoneză: Zbor din Japonia pentru a avea tsutsuki.

Translator: Am venit din țara soarelui răsărit, Japonia!

Japoneză: Honda harakiri san, yama tsukau aici, yama tsukau acolo!

Translator: Drumul meu nu a fost ușor.

Japoneză: Dragă cățea san și kabelice san!

Translator:Stimați doamnelor și domnilor!

Japoneză: San tsuk, dragă!

Translator: Sunt bucuros să urez bun venit tuturor oaspeților și (numeaniversari).

Japoneză: Chiroko bip (nume) San!

Translator: La mulți ani din suflet.

Japoneză: Nu-l lăsa pe Nyuni să intre, dă un dolar! (Nume) - Cățelele nu trebuie schimbate deloc

Translator: Îți doresc fericire, sănătate, mulți bani, precum și loialitatea iubitului tău.

Japoneză: Tetsuki geisha herakiri, banzai mama japoneză.

Translator: Arăți atât de grozav!

Japoneză: Samuraiul nostru este pe cale să aibă o mamă japoneză?

Translator: Nu ne-ați vizitat încă în Japonia?

Japoneză: singură acasă! Sakura să înflorească, ceai de băut.

Translator: Clima noastră este caldă și blândă.

Japoneză: Nu sta pe loc aici, nu bea și nu te îmbăta, cățea san.

Translator: Dar îmi place la vacanța ta, are o atmosferă aparte.

Japoneză: Geisha tsun-tsan, picioarele soarelui în chan.

Translator: Voi, fetelor, aveți picioare frumoase - doar de la urechi.

Japoneză: Chipul încearcă să zâmbească, pumnii tremură sub masă.

Translator: Oamenii tăi sunt foarte politicoși și prietenoși!

Japoneză: Fața ta este tsukau san, scuze grămadă de rahat?

Translator: Sunt gata să vă alătur și să beau în sănătatea vinovaților sărbătorii! Japoneză: Am să merg puțin mai departe, hrean!

Translator: Și am adus cadou rădăcină de hrean. Calitativ! Din Japonia!

Toată lumea bea împreună cu oaspeții din Japonia.

Dragi cititori!Imaginile găsite pe Internet sunt publicate pe site-ul meu. Dacă sunteți titularul dreptului de conținut, scrieți-i administratorului (contacte în antetul site-ului), iar eu voi elimina fotografia sau voi lăsa un link către resursa dumneavoastră. Mulțumesc pentru înțelegere!