În mod surprinzător, chiar și cei mai practici și nesentimentali bărbați au nevoie de aprobare și sprijin din partea femeii lor iubite. Ce putem spune despre băieți: tinerii au nevoie de cuvinte care să le confirme importanța și să le susțină cu atât mai mult stima de sine.

Prin urmare, este important ca o fată să învețe să spună cuvinte frumoase iubitului ei, să-și complimenteze iubitul, să găsească fraze potrivite pentru a-l înveseli.

O listă de 100 de complimente pe care le poți spune unui tip

Există un număr mare de epitete care pot servi drept complimente pentru un tip, așa că vă sugerăm să împărțiți această listă fără dimensiuni în grupuri. Se presupune că cuvintele plăcute pot fi spuse nu numai unei persoane dragi, ci și unui prieten, cunoștință, coleg, vecin, dacă comunici „pe picior scurt”.

Dacă doriți, puteți găsi cel puțin 100 de complimente pentru un tip, dar trebuie să le exprimați doar pe cele potrivite.

Cuvinte frumoase în proză

Complimentele ar trebui să se încadreze organic în comunicare, așa că este mai bine să le scrieți sau să le spuneți tipului cu propriile cuvinte, împletindu-le într-un salut bun:

  • La multi ani celui mai tare tip;
  • esti cea mai minunata persoana de pe pamant, stiu asta cu siguranta;
  • minunatului meu prieten - iată acest tort minunat.

Dacă vrei să faci complimente unui tip așa, dintr-un exces de sentimente, trebuie să te gândești cum să o faci discret și fără ironie sau sarcasm. De exemplu, te-a ajutat în ceva - mulțumește-i și spune-i că este cel mai bun.

Pentru un băiat iubit

Cele mai multe complimente, desigur, ar trebui să i se adreseze tipului iubit:

  • esti cel mai inteligent, de incredere, grijuliu, esti doar o comoara;
  • ce fericire este să-ți fii iubita, să te bucuri de tine, să-ți săruți buzele, să-ți îmbrățișezi umerii puternici;
  • tu esti realconfort pentru mine, fără tine viața mea ar fi proaspătă și incoloră.

Gândindu-se la iubitul ei, o fată va găsi întotdeauna ce complimente îi poate spune unui tip dacă sentimentele ei sunt sincere și profunde.

complimente

Băieților le place când fetele le fac complimente frumoase

Fraze amuzante

Este grozav dacă în relația ta cu un tip se obișnuiește să glumiți unul cu celălalt și să tratați glumele fără insulte. Aceasta vorbește despre stima de sine sănătoasă și încredere între voi. Cele mai amuzante complimente aduse unui tip vin din meme celebre (citate din filme sau declarații ale unor oameni celebri):

  1. Te iubesc pentru că era imposibil să nu te îndrăgostești de un bărbat atât de frumos, nu poți, înțelegi, Karl!
  2. De când te-am cunoscut, am încetat să mai fiu eu, acum sunt doar Zhdun.
  3. Doamne, cât de înfricoșător este să trăiești când ochii tăi sunt atât de frumoși, atât de înfricoșător de frumoși.

Dacă tipul cu siguranță nu este jignit, îl poți lăuda cu o meme atât de amuzantă din copilărie - ah, cât de inteligent, cât de înțelept este Pinocchio! Dacă dragostea ta trece printr-o perioadă serioasă și acum nu e de glumă, gândește-te la ce poți să-i spui pentru a-ți consolida relația.

Mic de statura

O opțiune interesantă este complimentele în cuvintele tale, care pot fi oferite unui tip sub formă de acrofraze scurte sau cuvinte ale căror inițiale alcătuiesc numele iubitului tău.

Tabel. Exemple de acrofraze pentru mai multe nume comune.

AleksandrVladimirDenisKonstantinMaxim
Activ

Generos

Numai

Frumoasa

Sexual

Ambiţios

De încredere

Binevoitor

dezlegat

Intenționat

Afectuos

îngrijit

Democratic

Întreprinzător

Pașnic

Intelectual

Riscant

Bine

Numai

Persistent

Sincer

Îndrăzneţ

Cool

Fermecător

De încredere

Simpatic

Talentat

Activ

Cei lacomi

Harnic

Inventiv

Real

Moale

îngrijit

Cultural

Puternic

Intelectual

Tăcut

În departamentul de suveniruri, puteți ridica o ceașcă cadou frumoasă cu acrofraze-complimente, componente ale numelui băiatului, un astfel de cadou, de regulă, face impresie și este amintit mult timp.

vulgar

ocaziile
Mulți oameni moderni interpretează greșit cuvântul vulgaritate, înțelegându-l ca ceva legat de subiectul intimității și sexualității. Dar vulgaritatea este atunci când o persoană lipsită de talent, neinteligentă și ieftină se preface că este rafinată și cere recunoașterea și onoarea publicului. În acest sens, epitetele excesiv de dulci, guturalele, abuzul de cuvinte diminutive și mângâiere pot fi considerate complimente vulgare la adresa unui băiat.

Dacă cititorii sunt interesați de vulgare, în sensul complimentelor direcționate sexual, aici poți da frâu liber imaginației, pe baza relației personale:

  • in pat esti doar un zeu!
  • pielea ta miroase atât de urât încât vreau să te mănânc sau să te sărut fără să mă opresc;
  • ține-mă mai strâns, buzele tale tandre fac pământul să cadă de sub picioarele mele.

Ce alt compliment i se poate face unui tip pentru a-și marca sexualitatea, doar tu poți ști.

Care este cel mai bun mod de a comenta o fotografie

Dacă doriți să lăsați un compliment unui tip pentru o fotografie postată pe o rețea de socializare, este mai bine să o faceți în propriile cuvinte, fără a vă exprima prea clar atitudinea:

  • arati bine;
  • misto poza;
  • unghi rece.

Este imposibil să prezici pe toată lumeaopțiuni pentru reacții la fotografie, deoarece depinde de ceea ce este descris exact pe ea.

Citirea atentă a literaturii de înaltă calitate sau a articolelor utile va ajuta la dezvoltarea imaginației și la completarea vocabularului.

Fraze drăguțe

În comunicarea cu un băiat iubit, frazele excesiv de drăguțe nu ar trebui să abundă, așa cum am vorbit deja, dar ocazional îl puteți răsfăța cu complimente dulci:

  • iepurașul meu pufos (pisoi, pui de tigru, urs);
  • soarele (aur, comoară) este al meu;
  • blând, dulce, discret;
  • Sașulya, Volodechka, Denisochka.

Frazele drăguțe nu tolerează publicitatea, ar trebui spuse băiatului în privat.

Neobișnuit și rece

Dacă crezi că complimentele aduse tipului în proză, poezii sau în propriile tale cuvinte s-au epuizat, poți trece la comparații neobișnuite sau grotesc moderat (exagerare):

  • Am înțeles ce este electricitatea când îmi atingi umărul gol cu ​​degetele sau buzele;
  • cu un simț al mirosului atât de minunat” pentru filme cool, tu și cu mine nu ne vom plictisi niciodată;
  • Sunt sigur că nimeni altcineva nu știe să îmbrățișeze cu o privire ca tine.

Aruncă o privire mai atentă la iubitul tău, dacă îl iubești, cu siguranță îți vor veni în minte nu numai complimente feminine, ci și neobișnuite.

Cum să faci un compliment corect

În arta de a comunica cu sexul opus, este important nu numai să știi ce compliment să-i faci unui tip, ci și cum să-l faci corect. Nu-l vei dus cu un set de adjective „din prag”.

  1. Complimentele ar trebui să fie în primul rând adecvate: complimentele intime sunt potrivite numai în timpul sau după sex, laudele aspectului - în timpul unei întâlniri, evaluarea abilităților - după o sarcină îndeplinită cu succes.
  2. Complimentnu ar trebui să fie umplerea unei lungi pauze, ci reacția ta la acțiunea produsă de băiat.
  3. În procesul de comunicare plăcută, la fiecare pas apar situații în care complimentele sunt aplicabile, dar nu trebuie să exagerezi cu ele în viața ta.
  4. Băieții se vor plictisi rapid de dulceața și de gâturale foarte enervante. Ei caută femeia visurilor lor, nu o dădacă.
  5. Dacă vrei ca cuvintele tale să fie luate în serios, rostește nu numai fraze plăcute, ci și cuvinte de dragoste.

O inimă sensibilă îți va spune când este mai bine să faci un compliment și când să-ți săruți în tăcere persoana iubită.

Complimente bărbatului

Bărbaților le plac complimentele? Bineînțeles că le place, deși sunt modesti, susținând că cuvintele, neconfirmate prin fapte, nu au valoare. Ce poți să-i spui unui bărbat care îți place, cum să complimentezi o persoană dragă, citește în articolul de la linkul de mai sus.

Complimente fetei

Coroana frumuseții, tinereții și tandreței, fata pare să fi fost creată pentru a primi complimente, pentru a inspira poezii și muzică minunată. Ce complimente de la un tip sunt plăcute pentru ea, ce se poate și nu ar trebui să i se spună unei fete pe care o cunoaște, îi place sau iubește?

Liniile frumoase pe care o fată cu ochi albaștri le va aprecia cu siguranță

Complimente pentru o femeie

Există multe femei în lume care nu au fost răsfățate de soartă cu complimente. Este necesar doar să acordați atenție unei astfel de femei, să descoperiți în ea ceva ce nu bănuia în ea însăși, că în ea se trezește un nou val de dragoste pentru viață. O femeie care este complimentată înflorește într-un mod nou, este inspirată de emoții neobișnuite, uită de boli și probleme. Ce complimente i se pot face unei femei, cum să-i arăți afecțiunea ta - poți afla despre toate acestea din articolul de la linkul de mai sus.

Complimente pentru toate literele alfabetului

Pentrucompunerea unui acrostic poem sau acrofrază va necesita complimente scurte la diferite litere ale alfabetului. Articolul care se deschide la link vă va ajuta să le găsiți.

Concluzie

  1. În ciuda stereotipurilor, băieții pot și ar trebui să fie complimentați.
  2. Cuvintele plăcute ar trebui să vină din inimă, să fie adecvate și să fie confirmate de sentimente și acțiuni.
  3. Complimentele vor îmbunătăți starea de spirit a unui bărbat, îl vor face mai încrezător în sine și vor încărca relațiile cu energie proaspătă.