complimente

Sentimentele romantice îi determină pe băieți să complimenteze fetele pentru frumusețea lor. Este permis să exprimi dragostea, admirația și respectul pentru doamna inimii în orice mod: în propriile tale cuvinte, proză sau o poezie minunată. Femeile de sex slab vor aprecia astfel de politețe și nu vor rămâne indiferente la frazele sincere și entuziaste.

Despre frumusețea iubitului în propriile sale cuvinte

A impresiona o fată cu o singură propoziție nu este o sarcină dificilă. Principalul lucru este să alegeți cuvintele potrivite.

Complimentele de succes aduse unei fete cu propriile cuvinte pot topi gheața unei frumuseți reci, pot împăca un cuplu de îndrăgostiți sau pot distra pe vinovatul unei sărbători de ziua de naștere sau de 8 martie.

Complimente frumoase sunt adresate fetei în persoană, trimise prin mesaj, înregistrare audio sau scrise pe o carte poștală specială:

  1. Zâmbetul tău luminează această zi ca soarele!
  2. Ești întruchiparea visului unui bărbat!
  3. Se pare că ai ieșit de pe paginile unui basm frumos!
  4. Nici un artist nu ar putea înfățișa o frumusețe atât de ciudată!
  5. Esti cea mai buna fata din lume!
  6. Este posibil să fii o fată atât de inteligentă și frumoasă în același timp?
  7. Esti idealul frumusetii feminine!
  8. Nu sunt sigur de existența lui Dumnezeu, dar privindu-te, sigur de existența Zeiței!
  9. Privind la tine, înțeleg care este întruchiparea feminității.
  10. Doar fiica ta poate fi mai frumoasă decât tine!

Frumoase complimente în proză

Scurte complimente adresate unei fete în propriile tale cuvinte vor avea, fără îndoială, un efect bun. Fetele vor fi fericite să audă fraze frumoase de la bărbații lor iubiți.

  1. Nu există înger mai frumos decât tine...
  2. Sunt recunoscător părinților mei pentru că au creat o astfel de capodoperă.
  3. În fiecare zi devii mai frumos și mai drăguț.
  4. Frumusețea ta înflorește în fiecare zi ca bobocii de trandafir în iunie.
  5. eu nula toate literele alfabetului

    Lumea complimentelor este destul de vastă. Complimentele pot fi foarte diferite: în poezii, în proză, la toate literele alfabetului. Și nu este deloc greu să vii cu astfel de complimente. Femeile pot fi: apetisante, incomparabile, incitante... Și, bărbații: amabili, grațioși, unici...

    Complimentele pentru toate literele alfabetului subliniază meritele persoanei căreia îi vor fi prezentate.

    Concluzie

  1. A face complimente bune este o artă. Nu necesită talent special. Oricine dorește să ofere unei persoane dragi emoții și impresii blânde și de neuitat poate învăța cum să facă complimente.
  2. Principalul lucru este să spui ce este pe suflet, sincer și fără patos inutil.
  3. Nu uita că ar trebui să faci complimente cu moderație, ca să nu se transforme în cuvinte de rutină și inutile la care nimeni nu le acordă atenție.
Pot să mă uit în ochii tăi, mă pot îneca în frumoșii lor ochi albaștri.
  • Combinația dintre aspectul tău, aspectul fermecător și vocea frumoasă îmi face inima să bată din ce în ce mai tare.
  • Dacă frumusețea ar avea gust, ai fi cea mai dulce!
  • Ochii și buzele tale pot înnebuni orice bărbat.
  • Nu te poți îndoi de frumusețea ta dacă te-ai văzut măcar o dată în oglindă!
  • Ești o vacanță în viața mea.
  • Nu este greu să faci complimente unei fete iubite atunci când tipul este plin de cele mai tandre și sincere sentimente.

    În poezii

    Fetele și femeile iubesc poeziile care le sunt dedicate personal. Replichi poetice cu cuvinte frumoase sunt date de băieți de Ziua Îndrăgostiților, în mesaje audio sau în locul certificatelor de proză. Complimentele unei fete despre frumusețea ei în poezii sunt un cadou foarte romantic. Femeile de sex slab nu vor uita o surpriză atât de scumpă.

    Ești frumoasă, fără îndoială! Din ochi se revarsă lumină radiantă, Buzele sunt ca culoarea roșie, Sunt îndrăgostit, fără îndoială!

    *

    Visez ziua, nu dorm noaptea, Îmi doresc foarte mult să te văd, La urma urmei, ești farmecul meu! Un miracol frumos - o creatură!

    *

    Natura bătu din palme Iar Soarele pare să fie deprimat, Când o firimitură a apărut în lumeȘi a crescut pentru a fi o astfel de Zeiță!

    *

    Pot să fac înconjurul lumii, Adună frumusețile întregului univers, Dar nu există nici unul mai frumos printre ei, Doar tu ești atât de perfectă!

    *

    Privirea ta poate topi inimile, Un zâmbet - risipește norii de pe cer, Dorul vine din sufletul meu, Când ești aproape și nimeni nu este mai bun!

    *

    Ochii tăi au fost creați de mâna iubitoare a Creatorului, Atâta frumusețe minunată, El a pus în trăsăturile tale! În fiecare an, zi de zi, luminezi lumea! Nu te schimbaniciodată, fii frumoasă pentru totdeauna!

    *

    Tandrețe, tinerețe, farmec, Tesut numai in tine, Ești o creație frumoasă, Sunt fascinat de tine!

    *

    Tu, ca soarele, dai lumină caldă, Vreau să mă uit la frumusețea ta, Și ochii tăi au o culoare atât de frumoasă, Nu doar iubesc, ci ador!

    *

    Cum să te îndoiești chiar și puțin În frumusețea sa unică? Ai încercat să te uiți în oglindă? Ca absolut tot ce este în tine!

    Complimentele pentru o fată în poezii sunt perfecte pentru urări în anumite sărbători, pentru întâlniri romantice și corespondență pe rețelele de socializare.

    Scurt și interesant pentru sms

    Cele mai bune complimente pentru o fată nu înseamnă fraze lungi și poezii dedicate. Mesajele scurte pot aduce plăcere doamnei inimii unei fraze mici, dar eficiente.

    1. Aș spune multe despre cât de frumoasă ești, dar nu sunt suficiente cuvinte în lume pentru a-ți exprima admirația pentru frumusețea ta!
    2. Bucuria inimii mele.
    3. O singură privire la tine este suficientă pentru a crede în existența raiului pe pământ!
    4. Ești îmbătă de farmecul tău!
    5. Vreau să-ți atârn fotografia pe perete, astfel încât dimineața să mă uit la trăsăturile tale și să înțeleg că viața este frumoasă!
    6. Nu trebuie să ții concursuri de frumusețe pentru a înțelege cine este cea mai frumoasă din lume! Ești, desigur, tu!
    7. Tu mă faci fericit.
    8. Privirea din ochii tăi este fascinantă!
    9. Tu, ca o vrăjitoare, vrăjește cu frumusețea și râsul tău fermecător!
    10. Cum am trăit înainte fără să cunosc o fată atât de fermecătoare?

    Complimentele prin SMS pentru o fată sunt convenabile pentru orice ocazie: atât în ​​sărbători, cât și în zilele lucrătoare. Ele dau o dispoziție bună, susțin relația persoanelor îndrăgostite de la distanță și nu lasă sentimentele să se estompeze.

    Un compliment pentru o fată cu propriile tale cuvinte, trimis într-un SMS, o va facesă zâmbești și să te simți drag și iubit.

    Care este cel mai bun mod de a comenta o fotografie

    Rețelele de socializare au pătruns complet în viața noastră. Prin internet, oamenii se întâlnesc, construiesc relații și se naște dragostea. Băieții și fetele își „apreciează” în mod activ fotografiile și lasă comentarii. Nu este ușor să complimentezi fata din fotografie, astfel încât să fie originală și de neuitat. Expresiile tipice umplu paginile utilizatorilor, iar băieții tineri vor să scrie complimente originale unei fete și să-și câștige locația.

    Lista de complimente îi va spune jumătății masculine cum să complimenteze o fată sub fotografia ei interesantă de pe o rețea de socializare.

    1. Dacă se întâmplă Apocalipsa, cu siguranță frumusețea ta va salva lumea!
    2. Florile întregii planete cresc doar pentru tine.
    3. Îngerii sunt geloși și privesc de sus la farmecul tău din cer.
    4. Când te uiți la mine, mă topesc ca un om de zăpadă, îndrăgostit de Soare.
    5. Ești vrednic să ocupi tronul de aur al inimii mele.
    6. Ești fiica iubită a Regelui Ceresc. Numai El ar putea crea un animal de companie atât de frumos și perfect!
    7. O dispoziție proastă dispare din zâmbetul tău și apare dorința de a trăi și de a te bucura de fiecare zi.
    8. Genele tale sunt ca fluturii. Cu fiecare dintre mișcările lor, sufletul meu caută să se ridice în sus.
    9. Ești doar spațiu!
    10. O frumusețe fermecătoare!
    11. Sunt fericit să fiu lângă cea mai fermecătoare fată.
    12. Frumusețe nepământeană!
    13. Înfățișarea ta este demnă de regi și de o coroană de aur!
    14. Inger dragut.
    15. Nici măcar Cleopatra nu poseda un asemenea magnetism și atractivitate ca tine!
    16. Fie ca Dumnezeu să continue să-ți admire frumusețea mult, mult timp!
    17. Tu, o zână, aspectul tău este magic!
    18. Nu există floare mai delicată decât tine.
    19. Iubirea vietii mele.
    20. Ești aceeași fată la care am visat mereu.

    Astfel decomentariile nu vor fi ignorate.

    Original și neobișnuit

    Complimentele neobișnuite pentru o fată îi vor oferi o mulțime de emoții neobișnuite și plăcute, mai ales dacă fata este o persoană extraordinară și creativă.

    1. Tu ești trezirea dorințelor mele secrete!
    2. Iadul meu preferat al iadului! Al tău Satan.
    3. Cea mai dulce chiflă din tot regatul brutăriei.
    4. Mi s-a spus că ești frumoasă, dar nu mă așteptam atât de mult!
    5. Marilyn Monroe, Madonna, Nefertiti... frumusețea lor nu este nimic în comparație cu aspectul tău!
    6. Dă-mi ocazia să te văd în fiecare zi.
    7. Ești o perlă printre alte fete.
    8. Sunt gata să pun lumea la picioarele tale, dar tu valorezi mult mai mult.
    9. Totul este frumos la tine: nume, aspect și suflet.
    10. Valoriți un milion de trandafiri și miliarde de complimente!
    11. Uită-te la mine - și lasă lumea întreagă să aștepte!
    12. Până și Afrodita se estompează lângă tine.
    13. Ești muza mea, inspirația mea! Îmi doresc să creez ceva frumos și unic cu o astfel de fată!
    14. Ești frumoasă nu numai la exterior, ci frumusețea ta interioară este extraordinară!
    15. În timp ce adormi, stelele păzesc cu evlavie somnul prințesei lor.
    16. Bucle minunate, o privire blândă m-a rănit în inimă de două ori la rând!
    17. Frumusețea ta a încolțit în sufletul meu.
    18. Mă salvezi de indiferență și goliciune.
    19. Ești frumoasă ca un înger, așa că fii gardianul meu!
    20. Mi-ai străpuns inima, Amazon, cu frumusețea și privirea ta sfidătoare!

    Complimentele către o fată în proză, spuse cu inteligență, vor surprinde plăcut o domnișoară.

    Amuzant și cool

    Complimentele amuzante adresate unei fete vor atrage o doamnă care are un mare simț al umorului. Nu toate domnișoarele vor înțelege politețea plină de umor.Dar acea parte este slabăsexul care iubește băieții metici va aprecia cu siguranță un fel de complimente atât de neobișnuite.

    1. Ești ca lampa lui Aladin, un pește auriu, un păr de bătrânul Hottabych... pe scurt, dorit de toată lumea.
    2. O, zeii au avut milă de servitorul lor și i-au trimis un dar minunat!
    3. Acesta este un miracol! Îl poți atinge?
    4. Ține minte, ne-am întâlnit într-o viață trecută și am spus că atunci când ne vom întâlni din nou, voi spune că ești frumoasă ca întotdeauna?
    5. Uite, păpușa asta vorbește și trăiește!
    6. Pisica mea murmură, dulcele meu cupidon!
    7. Dacă sunteți Eva, eu sunt Adam, dacă sunt Monsieur, sunteți Madame! Esti cel mai bun din lume, imi doresc ca copiii nostri sa fie asa!

    Complimentele plăcute pentru o fată pot suna într-un context amuzant. Glumele și glumele sunt pline de sens profund și sentimente sincere.

    Folosind glume în conversație, este foarte important să nu jignești fata

    Cum să-i admiri ochii

    Ochii sunt oglinda sufletului. Pentru sexul slab, este de mare importanță dacă bărbații admiră aspectul. Complimentele aduse unei fete cu privire la ochii ei îi vor aduce multe momente de bucurie și satisfacție.

    1. Oh, aceste două oceane de ochi fără fund!
    2. Chiar și stelele se întunecă atunci când ochii tăi emit lumină.
    3. Uită-te la mine, lasă-mă să mă scufund în aceste lacuri.
    4. Iubesc farmecul ochilor tăi.
    5. Raiul nu este la fel de frumos ca albastrul ochilor tăi.
    6. Nu poate exista o priveliște mai frumoasă decât a ta.
    7. Ești vrăjitoare? Ai ochi magici!
    8. Privirea ta este incantatoare.
    9. Am vrut să mă ridic și să plec, dar ochii tăi m-au legat de scaun.
    10. Ce bucurie să vezi râsete fericite în ochii tăi!

    Cum să-i complimentezi zâmbetul

    Un compliment pentru o fată despre un zâmbet va fi, fără îndoială, plăcut de ea și va fi amintit mult timp. Fetelor le place să zâmbească și o fac cu mare dorință, dacăbăieții apreciază zâmbetele lor drăguțe și râsul.

    1. Râsul tău este ca un clopoțel. Este atât de contagioasă - sunt gata să-l ascult pentru totdeauna!
    2. Zâmbet angelic!
    3. Zambesti Acesta este un miracol! Arăți atât de drăguț și frumos!
    4. Zâmbetul tău îmi atinge inima. Numai tu poți zâmbi așa cu ochii tăi.
    5. Zâmbești și soarele strălucește mai tare în sufletul meu.
    6. Zâmbetul tău mă înveselește.
    7. Zâmbet! Umple lumea cu frumusețe!
    8. Un curcubeu se trezește din zâmbetul tău.
    9. Buzele tale sunt ca mana, dinții tăi sunt ca perle și zâmbetul tău este ca razele strălucitoare ale soarelui de primăvară.
    10. Ce iubesc acest râs!

    Complimentele drăguțe vor face o fată să zâmbească mai des și mai vesel.

    Opțiuni vulgare

    Indiferent cât de tinere își ridică ochii spre cer, fetei îi vor plăcea și complimentele vulgare. Frazele sincere au un efect incitant asupra femeilor, le fac să roșească, să fie jenate și, totuși, să acorde atenție celui care a îndrăznit să spună „libertate minunată”.

    1. O, ce „prietene” pline are această fată drăguță!
    2. Vreau să fiu pătura sub care te întorci toată noaptea.
    3. Ești ca o vară fertilă: buzele tale sunt ca rodiile, obrajii tăi sunt ca piersicile, sânii tăi sunt ca două mere, iar fundul tău elastic ca un pepene verde!
    4. Fă-mi ceva abominabil, vreau să te pedepsesc!
    5. Cum să ajungi în „curtea păsărilor” tale pentru a călca în picioare un astfel de pui?
    6. Esti frumoasa ca marea! Te rog acoperi-mă cu un val!
    7. Ce fel de fată, ce fel de nucă? A nu o plesni este și prostie și păcat!
    8. Nu pot rezista! Să ne culcăm.

    Fetelor le plac declarațiile îndrăznețe la egalitate cu complimentele frumoase.

    Ce să spui frumos după „bună dimineața”

    După trezire, se vor completa complimentele fetei „bună dimineața”.zi cu bună dispoziție și atmosferă romantică. Astfel de fraze pot urma un salut plăcut:

    1. Cum a dormit frumoasa adormita?
    2. Auzi păsările cântând? Întâlnesc cea mai frumoasă fată de pe pământ!
    3. Micul meu soare a răsărit!
    4. O rază de soare tocmai ți-a sărutat delicat gâtul.
    5. Această zi va fi frumoasă dacă o întâlnești cu un zâmbet!
    6. Mă bucur să te trezesc în fiecare zi!
    7. Esti buna dimineata mea!

    Fetei îi este garantată o trezire plăcută după astfel de cuvinte.

    O listă cu cele mai bune opțiuni

    Cele mai bune complimente pentru fete sunt cele care sunt spuse cu sinceritate.Nu contează dacă este în versuri sau în proză, este important ca tipul să spună cuvintele din suflet. Unii preferă să exprime dragostea într-un mod plin de umor, alții – cu poezii sau expresii serioase pline de sentimente. Fiecare are propria sa versiune de complimente. Orice cuvinte sincere despre frumusețea feminină nu vor lăsa indiferent pe sexul slab.

    1. Unicul meu!
    2. Așa arată Miss Univers!
    3. Nu ești doar frumoasă, ești mai puternică decât toate femeile cu aspectul tău!
    4. M-aș uita pentru totdeauna la chipul tău dulce.
    5. Cea mai uimitoare fată din lume!
    6. Eliberați o aură de tandrețe și căldură.
    7. Credeam că nu există o frumusețe atât de minunată în lume.
    8. Acționezi asupra bărbaților ca un magnet și atragi mii de ochi către tine.
    9. Voi șopti iar și iar: așa arată Dragostea!
    10. Alături de tine, sunt gata să fac fapte și devine mai bine.
    11. Sufletul meu!
    12. Atingerea mâinii tale blânde aprinde un foc în mintea mea.
    13. În sfârșit, te-am cunoscut pe tine, fata visurilor mele!
    14. Prezența ta mă umple de fericire.
    15. Spune măcar un cuvânt despre frumoasa creatură. Vocea ta sună ca o muzică.
    16. Ești ca o carte misterioasăcare nu poate fi citit.
    17. Sunt gata să lupt pentru zâmbetul tău.
    18. Doamne, ce frumos ești!
    19. Ești centrul vieții mele!

    Făcând complimente unei fete, un bărbat o inspiră să devină și mai frumoasă.

    Cum să faci un compliment frumos și drăguț

    Știința complimentelor nu este atât de complicată pe cât pare la prima vedere. Fiecare persoană are un punct culminant special, propria frumusețe, care este demnă de recunoaștere și admirație. Dacă o persoană este iubită, atunci nu există defecte în aspectul și caracterul său.

    Sexului opus nu trebuie să-i fie rușine de cuvinte sincere și calde pentru cealaltă jumătate. Este permis să scrieți și să rostiți cuvinte blânde în orice moment: după trezire, înainte de culcare, în timpul zilei, de sărbători și în zilele lucrătoare.

    Complimente pentru o femeie

    Femeile de sex slab doresc să fie admirate și recunoscute de bărbați. O femeie are nevoie de complimente precum aerul. Pot fi cuvinte scurte dulci, poezii mici sau complimente în proză. Principalul lucru este că conținutul cuvintelor evocă emoții plăcute destinatarului.

    Complimente băiatului

    Fetele îndrăgostite sunt gata să vorbească și să scrie complimente unui tip zi și noapte. Ei comentează fotografiile iubitului lor, scriu mesaje drăguțe pe telefon și își umple partenerul cu cuvinte amabile. Complimentele unui tip pot fi amuzante sau serioase, vulgare și drăguțe, originale și simple.

    Bărbații tineri iubesc complimentele nu mai puțin decât fetele tinere.

    Complimente bărbatului

    Femeile le dau soților lor cuvinte tandre doar de sărbători. Este gresit. Complimentele sunt necesare și importante pentru un bărbat nu mai puțin decât cele de sex mai slab: ele dau încredere, dorința de a se dezvolta și de a fi mai bun. Frazele de succes și cuvintele calde îi trezesc pe bărbați să avanseze și să facă acțiuni care provoacă un nou flux de complimente din partea femeilor.

    Complimente