Pentru a face o femeie fericită, nu este necesar să-i oferiți cadouri scumpe sau flori. După ce a auzit cuvinte plăcute, se va simți specială, iubită, dorită. Este plăcut pentru o femeie să audă complimente atât de la un străin, cât și de la un bărbat iubit.

Cu toate acestea, nu toți reprezentanții sexului puternic știu să-și exprime frumos gândurile și să rostească cuvinte amabile. Pentru aceasta, există multe colecții de cuvinte bune pentru o femeie, complimente în cuvintele tale.

Ce fraze sunt plăcute unei femei

Dacă complimentezi o femeie fără oprire, cel mai probabil ea nu o va aprecia. Cuvintele plăcute trebuie rostite la momentul potrivit și în cadrul potrivit.

Pentru a fi pe placul unei femei, trebuie să acordați atenție meritelor aspectului ei, abilităților și talentelor, trăsăturilor fermecătoare ale caracterului.

Scurt în cuvintele lor

Puteți face scurte complimente unei femei atât în ​​comunicarea directă, cât și în corespondența pe rețelele de socializare.

Cuvinte plăcute în comunicarea personală directă:

  1. Imi place zambetul tau.
  2. E plăcut să vorbesc cu tine.
  3. Ai un mare simț al umorului.
  4. Cum reușești să arăți atât de tânăr?
  5. Îmi doream atât de mult să te văd din nou.
  6. Arăți uluitor.
  7. Este imposibil să nu te gândești la tine.
  8. Mi-ai citit gandurile.
  9. Aceasta rochie iti vine perfect.
  10. Orice ai purta, totul ti se potriveste.
  11. Sunt gata să te mănânc cu ochii mei.
  12. Silueta ta este pur și simplu perfectă.
  13. Tu esti idealul meu.
  14. Sunt mereu interesat de tine!
  15. Miroși atât de bine.
  16. Insemni mult pentru mine.
  17. Cu tine uit de tot.
  18. Când ești prin preajmă, vreau ca timpul să se oprească.
  19. Inima mea a fost furată de tine.
  20. Ma innebunesti.
  21. Nopțile cu tine sunt pur și simplu magice.
  22. Nu am fost niciodată atât de bun cu nimeni.

femeie

Cuvintele rostite din inimă vor face o femeie să strălucească literalmente de fericire

Scurte complimente pentru o femeie în propriile cuvinte în corespondență:

  1. M-am gândit la tine toată seara.
  2. Nu poți să ieși din capul meu.
  3. Vreau să-ți aud din nou vocea blândă.
  4. Esti sursa mea de inspiratie.
  5. Îmi e dor de tine.
  6. Te-am visat.
  7. Îmi ocupi toate gândurile.
  8. Îmi lipsești atât de mult.
  9. Îmi doresc atât de mult să fiu lângă tine.
  10. Ești ca aerul pentru mine.

Când oferi complimente unei femei frumoase, cuvinte scurte frumoase, trebuie să fii sincer. Nu ar trebui să vorbiți despre o siluetă perfectă, dacă există probleme cu excesul de greutate, spuneți că este mai frumoasă decât toate vedetele de la Hollywood și toate femeile de pe planeta Pământ.

Care este cel mai bun mod de a comenta o fotografie

Nu degeaba femeile postează zeci și chiar sute de fotografii din diferite unghiuri pe rețelele de socializare. Chiar dacă ei înșiși nu își dau seama, acest lucru se face pentru ca bărbații să observe și să le aprecieze frumusețea. Dar nu este atât de ușor să complimentezi o femeie frumoasă pe o fotografie, este o întreagă artă.

Originalitatea, simțul umorului și abordarea individuală sunt apreciate.

Fotografii originale complimente pentru o femeie:

  1. Câți artiști au pictat poze cu tine?
  2. Cred că m-am dus în rai și am văzut un înger.
  3. Vreau să fac o fotografie în comun cu tine, să le spun prietenilor mei că l-am cunoscut pe supermodel.
  4. Cum poți fi atât de crud? Fotograful a fost orbit de frumusețea ta când ți-a făcut poza!
  5. O fată de basm.
  6. Tu ești visul meu prețuit.
  7. Leagă-mi mâinile ca să nu îmbrățișez o asemenea frumusețe!
  8. Nu mai am nevoie de tequila, sunt beat de pozele tale.
  9. Ia-mi imprimanta! Altfel o voi deschide pe astafotografie și va acoperi cu ea toți pereții casei.
  10. Ce privire îndrăzneață!
  11. Concursul revistei Maksym s-a încheiat - câștigătorul a fost ales!

pentru
complimente frumoase pentru o femeie sub fotografie:

  1. Iată-l - întruchiparea feminității și a tandreței!
  2. Dacă aș avea o astfel de soție, aș zbura acasă de la serviciu ca Superman în 5 minute.
  3. Câte regate trebuie să cucerești pentru a deveni demn de o astfel de prințesă?
  4. Am uitat totul în lume când am văzut o asemenea frumusețe...
  5. Nu pot dormi azi după fotografiile tale.
  6. Vino la mine în visele mele, fata visurilor mele.
  7. Sunați pompierii - inima îmi arde!
  8. Unde cresc florile atât de frumoase ca tine?
  9. Arăți de parcă ai ieșit de pe paginile unei reviste de modă.
  10. M-am uitat la fotografiile tale și mi-am dat seama: m-am săturat să fiu singură!

După ce ați complimentat o femeie frumoasă în câteva cuvinte, nu trebuie să vă așteptați că se va „topi” instantaneu, totul necesită timp, mai ales pentru a cuceri inima unei femei.

Cuvinte frumoase în proză

Uneori există momente care sunt deosebit de potrivite pentru romantism. Câteva complimente pentru o femeie în proză pentru cei care nu știu ce să spună:

  1. Îmi doream de mult să-ți spun că ești extraordinar! Îmi place totul la tine: chipul, silueta și caracterul tău. Este întotdeauna interesant să petreci timp cu tine, este ușor și distractiv să comunici cu tine. Te rog: nu dispari din viata mea, ca pentru mine ai devenit Luna si Soare.
  2. Înainte, nu înțelegeam cum ai putea iubi aceeași femeie toată viața. Am râs de prietenii mei când au susținut că și-au găsit cealaltă jumătate, aceeași, singura. Dar când te-am cunoscut, mi-am dat seama cât de greșit am greșit.
  3. Cu tine am inteles in sfarsit ce este fericirea! Chiar dacă sunt tristă, merită să mă uit la zâmbetul tău sincer – și uit de toate problemele. E ca tinemă umpli de tandrețe infinită: cum faci asta este un mister pentru mine.
  4. Știi că mă gândesc la tine în fiecare zi? Mă întreb cum te descurci la serviciu, dacă ești fericit sau trist. Primul lucru pe care vreau să-l văd când mă trezesc dimineața este fața ta drăguță.

A complimenta o femeie cu propriile tale cuvinte nu este deloc dificil. Principalul lucru este că sunt sinceri.

O listă de adjective potrivite pentru o femeie frumoasă

La unii bărbați, când vor să-i spună ceva drăguț doamnei lor, gândurile încep să se încurce și toate cuvintele frumoase le zboară din cap. O listă de adjective pentru complimentarea unei femei îi va ajuta:

  1. Sofisticat
  2. Fermecător
  3. Radiant
  4. Minunat.
  5. bun
  6. Dragă
  7. Blând
  8. Ademenitor
  9. Feminin
  10. singurul
  11. Prețios.
  12. Neprețuit
  13. Misterios.
  14. Incomparabil.
  15. Fermecător.
  16. Feeric.
  17. Fermecător
  18. De neuitat
  19. Inobservabil
  20. Orbitoare
  21. Fermecător
  22. Fabulos
  23. Pasionat
  24. Subţire
  25. dulce
  26. Minunat
  27. Fermecător
  28. Apetisant
  29. Seducător
  30. Necrezut.

1-2 adjective pentru complimentarea unei femei vor fi suficiente, nu ar trebui să folosiți întreaga listă și să speriați doamna.

În poezii

Un adevărat romantic are nevoie pur și simplu de o listă de complimente pentru o femeie în versuri:

***

Noaptea asta fără somn, Pentru că te-am văzut. Ești frumoasă, ca primăvara, De ce ești așa de frig?

***

Mi-e dor de tine, Nu pot dormi azi. Ești ca soarele în ianuarie, Ca prima primăvară.

***

Iubiți, cel mai de dorit, Ești o fericire fermecătoare, mult așteptată!

***

Tu, ca raiul, ai coborât din ceruri, Sclipind cu o frumusețe delicată, Nu sunt poet și nu sunterou Dar vreau să fiu mereu cu tine.

Nu contează dacă există complimente pentru o femeie frumoasă în poezii sau în proză, principalul lucru este să alegi un moment romantic.

Ce poți spune frumos femeii pe care o iubești

Greșeala multor bărbați este convingerea că cuvintele plăcute ar trebui spuse doar la prima întâlnire sau în primele luni de relație. Pentru a păstra dragostea pentru o lungă perioadă de timp, trebuie doar să complimentezi regulat femeia pe care o iubești.

Exemple de cuvinte amabile pentru a-ți face plăcere persoanei dragi:

  1. Tu ești lumea întreagă pentru mine.
  2. Mereu mă grăbesc acasă de la serviciu pentru că vreau să te văd cât mai curând posibil.
  3. Ați slăbit (pentru femeile predispuse la obezitate).
  4. Îți place foarte mult rochia nouă.
  5. Astăzi arăți mai frumoasă ca niciodată!
  6. Cina a fost atât de delicioasă încât aproape am înghițit-o cu farfuria.
  7. Esti singurul pentru mine.
  8. Toți bărbații mă invidiază când merg pe stradă cu tine.
  9. Multe femei visează la o siluetă ca a ta.
  10. Sunt cel mai fericit dintre toți bărbații pentru că te am pe tine.
  11. Mă bucur că am trăit cu tine atâția ani.
  12. Cu tine mă simt ca un adevărat erou.
  13. Cu tine, fiecare zi este ca o sărbătoare.
  14. Nu pot trăi fără zâmbetul tău, mirosul părului tău, atingerea pielii tale catifelate.
  15. Mă faci să mă îndrăgostesc de tine iar și iar.

Poți învăța poezii frumoase și poți să-ți complimentezi femeia iubită cu propriile tale cuvinte. Principalul lucru este ca ea să fie sigură că este iubită, apreciată și nu încetează să fie admirată.

Pentru noapte de la un bărbat necunoscut

Cuvintele complementare au o putere enormă: vor ajuta la stabilirea contactului cu un străin frumos. O listă de complimente pentru o femeie necunoscută pentru noapte:

  1. De astăzi voi suferi de insomnie, căci voi fi trează toată noapteagândindu-mă la frumoasa mea străină.
  2. Nu am întâlnit niciodată un interlocutor atât de fermecător.
  3. O ghicitoare mi-a spus că în seara asta îmi voi întâlni soarta. Poate vorbea despre tine?
  4. Astăzi am întâlnit o femeie cu care vreau să vorbesc non-stop.

Pentru fiecare femeie, complimentele cu propriile ei cuvinte, de la un bărbat, sunt întotdeauna plăcute, dar ar trebui să încercați să acordați atenție nu numai farmecului ei fizic, ci și abilităților, trăsăturilor de caracter, felului de comportament și vocii ei. .

Complimente fetei

O fată tânără este diferită de o femeie matură din punct de vedere psihologic, așa că este flatată de complimente oarecum diferite. Puteți citi mai multe despre ele în articolul de la linkul de mai sus.

Complimente băiatului

Mulți băieți sunt timizi să întâlnească fete, le este frică să facă primul pas. Dar o fată îi poate încuraja, le poate oferi încredere în sine spunând câteva cuvinte frumoase unui tip. Ce anume - citiți în articolul de la linkul de mai sus.

Bărbați și complimente

Complimente bărbatului

Bărbații iubesc cuvintele de aprobare nu mai puțin decât femeile. Cu toate acestea, ei sunt mai flatați nu de glorificarea datelor și figurii externe, ci a calităților masculine. Citiți mai multe despre complimentele unui bărbat în articolul de la linkul de mai sus.

Complimente pentru toate literele alfabetului

Când este dificil să alegi cuvintele potrivite, poți folosi lista alfabetică de complimente. Am compilat-o special și l-am publicat într-un articol separat, disponibil la linkul de mai sus.

Concluzie

  1. Spunând cuvinte frumoase unei femei, nu trebuie să uităm că un bărbat este în primul rând judecat după acțiunile sale.
  2. Dacă o femeie realizează că declarațiile de dragoste nu sunt sincere, ea își va opri comunicarea ulterioară cu ipocritul. Prin urmare, este important să nu pierzi adecvarea, dar și să nu improvizezimerită uitat
  3. Amintiți-vă că cele mai bune complimente se nasc spontan și nu sunt rostite dintr-un text memorat.