Este bărbatul tău iubit un exemplu de curaj, hotărâre, putere și grijă? Cât de des îi spui despre asta, exprimându-ți admirația și încântarea? Complimentează-ți bărbatul mai des și vei vedea cum se schimbă el și lumea din jurul tău. Alege dintre cele 100 de variante prezentate in acest articol, cele care vor fi perfecte pentru persoana iubita si vor fi potrivite in aceasta sau atare situatie.

Că bărbaților le place să li se spună

Iată o listă de complimente adresate bărbatului tău iubit pe care le poți folosi în fiecare zi: imediat după trezire, în mijlocul zilei de lucru, în timpul odihnei și sportului, înainte de culcare, după sex. Și chiar dacă șopti cuvinte blânde de dragoste și admirație la urechea unei persoane dragi adormite, el îți va auzi mesajele și îți va mulțumi cu dragoste nemărginită.

Bărbaților le place unei femei să-și vadă unicitatea și inimitabilitatea. Pentru a-i face pe plac unei persoane dragi, este suficient sa intelegi ce il deosebeste de ceilalti. Și asigurați-vă că vă exprimați opinia. Așa că vei deveni unul dintre cei mai prețioși oameni din lume pentru el.

Lista de fraze pentru o persoana iubita

Nu ar trebui să memorezi fraze frumoase din cărți pentru a-ți impresiona persoana iubită cu elocvență. Este mai bine să complimentezi un bărbat cu propriile tale cuvinte.Principalul lucru este că pleacă dintr-o inimă curată.

lumea
Iată o mică listă de complimente simple adresate unui bărbat:

  1. Tu ești lumea întreagă pentru mine.
  2. Ai dat un nou sens vieții mele.
  3. După ce te-am întâlnit, viața mea a strălucit cu culori noi.
  4. Lângă tine, mă simt în siguranță, oriunde.
  5. Adorm gândindu-mă la tine în fiecare zi.
  6. Cu tine, sunt mereu sigur de ziua de mâine.
  7. Ma simt linistita langa tine.
  8. Admir puterea spiritului tău.
  9. Vocea ta mă hipnotizează. Sunt gata să-l ascult la nesfârșit.
  10. Nu m-am gândit niciodată că, în realitate, voi întâlni persoana la care am visat toată viața.
  11. Mă simt ca o regină lângă tine.
  12. Mirosul tău mă înnebunește.
  13. Îmi place să te văd făcând ceea ce îți place.
  14. Ai mâini de aur.
  15. Se pare că ghiciți toate dorințele mele secrete.
  16. Sunt captivat de capacitatea ta de a mă face să râd chiar și atunci când sunt trist.
  17. Știu că poți face orice.
  18. Sunt sigur că prietenii mei mă vor invidia, uitându-se la tine.
  19. Sunt sigur că poți găsi un limbaj comun cu oricine.
  20. Nu arunci cuvinte goale în vânt.

Adjective potrivite pentru un bărbat

Consultați o mică listă de complimente sub formă de adjective care pot fi folosite în orice situație:

  1. Complimentează un bărbat cu privire la aspectul său (bărbătesc, brutal, pompat, zvelt, corpulent, puternic, robust, înalt, atrăgător, unic, strict, lustruit, elegant, aristocratic, sportiv, frumos, sexy, strălucitor).
  2. Complimentează bărbatul cu privire la calitățile sale (încrezător, de încredere, înțelegător, grijuliu, muncitor, corect, temperamental, interesant, cinstit, principial, generos, atent, vesel, abil, prietenos, independent).

Asemenea complimente scurte adresate unui bărbat, completate cu propriile tale cuvinte, pot face ziua unui tânăr mai plăcută, mai fericită și pot adăuga încredere în lupta de zi cu zi pentru conducere.

Fraze scurte în cuvintele tale pentru SMS

Exemple de cum să complimentezi un bărbat într-o scrisoare, oferite mai jos, nu vor lăsa indiferente nici cea mai brutală inimă:

  1. Visez să fiu în brațele tale puternice.
  2. Mă gândesc constant la săruturile tale blânde și în același timp pasionale.
  3. Sunt entuziasmat de brațele voastre puternice și umerii largi.
  4. Sunteţi cel mai bun.
  5. Nu pot uita noaptea trecută.
  6. iubesc Aștept Vreau
  7. Am crezut că nimic nu poate fi mai fierbinte decât soarele. M-am înșelat - sărutările tale.
  8. Lângă tine ziua zboară ca o oră.
  9. Zâmbetul tău te face să uiți de toate necazurile.
  10. Cel mai mare vis al meu este să devin una cu tine.
  11. Doar să mă gândesc la tine îmi taie răsuflarea.
  12. Visez să-ți ating corpul puternic mai devreme.
  13. Lângă tine, inima mea bate mai puternic.
  14. Nu pot să cred că ești a mea.
  15. Sunt al tău pentru totdeauna.

care

Complimentele frumoase îți vor ridica întotdeauna starea de spirit

Cele mai bune complimente pentru un bărbat sunt cele care vin din inimă. Ascultă-ți sentimentele și dorințele, transmite-le persoanei dragi și vei deveni o adevărată regină pentru el.

Pentru a începe

Să ne gândim cum să facem un compliment unui bărbat pentru a-l aprinde, pentru a-i rupe dorința. Principalul lucru este să fii curajos, să renunți la rușinea și jena inutile. Este important să-i transmiți ceea ce îți dorești cu adevărat. Asigură-te că visezi să faci asta cu el: „De mult îmi doream să încerc toate ipostazele din Kamasutra. Sper că mă veți ajuta cu asta...”. Totul este limitat doar de imaginația ta.

Care este cel mai bun mod de a comenta aspectul din fotografie

Complimentarea unui bărbat cu privire la apariția sa într-o fotografie ar trebui să reflecte doar ceea ce crezi cu adevărat despre el.

Atunci când faci complimente bune unui bărbat, este important să te ghidezi după o singură regulă: nu poți minți și lingusi. Bărbații sunt foarte sensibili la minciună și pot percepe laudele voastre ca pe hărțuire.

Evaluează-i silueta, ipostaza pe care a luat-o în fotografie, expresivitatea privirii sale, poziția mâinilor, stilul hainelor. Dacă fotografia este menită să te facă să râzi, poți face în siguranță complimente grozave bărbatului tău, fără teamăi-a rănit sentimentele. În același timp, fiți gata să răspundeți cu umor la contrafraza bărbatului.

Ce să spun despre calitățile sale

Amintiți-vă că orice persoană are un set de calități, atât pozitive, cât și negative. Complimentarea acestuia din urmă nu este cea mai bună opțiune. Sarcina ta este să alegi obiectul de adorație numai pe cei care îți plac și să le spui.

Exemple relevante în corespondență

Complimentele formulate cu propriile cuvinte sunt deosebit de potrivite pentru a le folosi în corespondență cu persoana iubită. Cu ajutorul lor, vei intriga o persoană, vei face să se gândească la tine tot timpul:

  1. Aștept cu nerăbdare favorurile tale.
  2. Visez să-ți inhalez parfumul, care îmi otrăvește creierul ca un drog.
  3. Am multe planuri pentru tine în seara asta.
  4. Visez la îmbrățișarea ta pasională.
  5. Mi-e dor de săruturile tale dulci.

Un astfel de compliment la adresa unui om cu un text simplu, spus cu propriile sale cuvinte, sub forma unui SMS sau în cursul corespondenței, îl va înnebuni.

Sexy

În exemplele date mai sus, au existat deja complimente sexuale care pot fi făcute unui bărbat. Iată mai multe opțiuni:

  1. Vocea ta mă excită.
  2. Mă gândesc la tine tot timpul, chiar și atunci când ești prin preajmă.
  3. Dacă ai fi o băutură, te-aș bea întreg.
  4. Doar cu tine m-am simțit ca o femeie adevărată.

Întrucât subiectul sexului este încărcat emoțional, este important să rostești astfel de complimente cu moderație și la momentul potrivit, astfel încât un bărbat să poată aprecia și reacționa corect.

Diferiți bărbați sunt potriviți pentru diferite complimente sexuale: doar practica va arăta pe care să le folosiți în cazul dvs.

Frumos în proză

Complimentele nu sunt neapărat fraze scurte, pot fi propoziții lungi în proză, de exemplu:

  1. Există o persoană pe lume, cpentru care totul este perfect: talent, un zâmbet, o privire expresivă, o carismă incredibilă, un suflet strălucitor și o inimă imensă. Acea persoană ești tu.
  2. Sunt sigur că ți s-a spus asta de mai multe ori, dar o voi repet: ești o persoană incredibilă, frumoasă, care umple toată lumea din jur de vitalitate, stropește fericire și bucurie în jur, te face să crezi în forțele și capacitățile tale. Ești doar o frumusețe.

În poezii

Complimentele aduse unui om în poezii pot fi adunate din clasici, dar este mai bine să le compune pe ale tale. Crede-mă, acesta din urmă nu este dificil. Iată un exemplu născut în câteva minute:

Ești rapid, inteligent, Frumos, ca Apollo, Ești misterios și blând, Ești fermecător și păcătos!

Puteți veni cu multe astfel de poezii, principalul lucru este să dați frâu liber imaginației.

După intimitate

Complimentele după intimitate nu trebuie să fie prea lungi, greu de formulat și de înțeles în starea de după sex.Este recomandabil să vă limitați la următoarele opțiuni:

  1. Îmi place mirosul tău.
  2. Parcă faci sport cu adevărat.
  3. Faci o treabă excelentă…
  4. Am simțit o fericire incredibilă.
  5. Astăzi mi-am dat seama cât de puternic ești.
  6. Am tremor pe tot corpul.
  7. A fost cel mai bun sex din viața mea (merită spus doar când a fost cu adevărat cel mai bun).
  8. Ești atât de pasionat.

Alege singur ce compliment să-i faci bărbatului tău.

Neobișnuit și rece

Uneori, situația necesită umor în relație, care va ajuta la dezamorsarea situației, să se înveselească și să devină un motiv pentru jocuri romantice. Aici vor fi utile complimente neobișnuite pentru un bărbat, de exemplu:

„Iubito, nu credeam că ești atât de bun cu un ciocan. Este pur și simplu incredibil: atât degetele, cât și pereții sunt la locul lor”.

La fel delauda prietenul lui

Complimentele aduse unui bărbat nu sunt cu mult diferite de laudele unei persoane dragi. Cu exceptia:

  • le lipsește chiar și un indiciu de sexualitate;
  • un prieten nu ar trebui să fie niciodată mai bun decât soțul tău.

Opțiuni mai bune

Fiecare femeie decide singură ce complimente să-i spună unui bărbat. Dar există și opțiuni universale care sunt potrivite pentru orice ocazie:

  1. Când te-am cunoscut, viața mea s-a schimbat. Totul din ea strălucea cu culori noi pe care nu le observasem până acum.
  2. Fericirea este atunci când ești lângă mine.

Când complimentezi un bărbat, încearcă să nu te concentrezi pe aspect: aceasta este a doua oară pentru jumătatea puternică a umanității. Dar să acordați atenție acelor părți ale corpului care vă excită este decizia corectă. Pot fi brațe puternice, sâni puternici și chiar un fund ferm, să fim sinceri!

Cum să răspunzi la complimentul unui bărbat cu umor

Iată câteva exemple despre cum să răspundeți cu umor la complimentele bărbaților:

  1. Oh da. Spune nu te opri. Aceasta este muzică pentru urechile mele!
  2. Din mintea ei.
  3. Cine va primi o asemenea frumusețe?
  4. Asta e ceea ce! Ai vedea lumea mea interioară!
  5. Se pare că nu mă cunoști bine...!

Rostite jucăuș, aceste cuvinte vor dezamorsa perfect situația, vor crea o atmosferă pentru flirt și vor încărca pe alții cu pozitivitate.

Principalul lucru este să nu jignești interlocutorul

Complimente băiatului

Băieții tineri adoră complimentele chiar mai mult decât bărbații maturi. Sunt narcisiști ​​„din cauza unuia”. Citiți despre ce complimente puteți oferi unui tip în articolul de la linkul de mai sus.

Complimente fetei

Pentru fetele tinere, complimentele sunt ca niște declarații de dragoste. În linkul de mai sus veți găsi informații complete despre acest subiect.

Complimente pentru o femeie

Femeile apreciază cu adevărat complimentele de succes. Relații constante sentimente plictisitoare - cuvintele plăcute contribuie la trezirea lor. Cum să le faci corect - citește în articolul de la linkul de mai sus.

Complimente pentru toate literele alfabetului

Acest articol conține o selecție de complimente sortate alfabetic. Ușor de găsit și nu vă confundați. Citiți mai multe la linkul de mai sus.

Concluzie

  1. Pentru a-ți motiva bărbatul iubit să cucerească lumea complexă, trebuie să-l lauzi cât mai des posibil. Puteți face acest lucru cu ajutorul unor simple complimente în propriile cuvinte, mesaje text mici, dar cuprinzătoare, fraze rostite singur într-un moment de intimitate.
  2. Ascultă-ți inima și îți va spune ce este potrivit și mai bun pentru relația ta.