cântece

Dacă cântăm cântece despre coronavirus, atunci nu este atât de trist. DAR... situația se poate schimba foarte curând - o zi, două, trei... De aceea stăm acasă ca să nu devenim purtători ai infecției și să cântăm melodii în cercul familiei sau pe Skype, WhatsApp, Viber. ..

Vom cânta cântece, Ne-am săturat de virus. Dar, bineînțeles, despre el, Despre coronavirus.

amuzante

Ne-au închis, Nu ne lasă să mergem suficient. Nu am avut timp să ne infectăm, Deci nu avem nimic de suferit!

Virusul ajunge până la coroană, Țineți apărarea! Suntem mai puternici - mama ta, Nu vă speriați de virus!

Am trăit, am trăit și n-am mult timp, Nu eram familiarizat cu virusul, Ce am avut - nu am apreciat, Și acum totul este o mizerie!

Visăm să facem cumpărături noaptea, Unghiile au lins totul, Suportă cu noi, bărbații, Vom deveni mai fermecătoare decât.

Suntem în carantină Până la sfârșitul lunii aprilie. Facem ordine acasă. Mâinile sunt amorțite.

Astăzi ne-am săturat, Vodcă cu o salată. Carantina este carantina, Toarnă-o pentru noi, frate.

Ni s-a interzis să muncim, nici nu-mi vine să cred. Fiecare are acum propria carieră Să se dezvolte de la zero mai târziu.

Pandemie, brazi-bețuri de Crăciun, Toate sindroamele sunt prezente. Poate bolnav după beție? Vinul este de vină?

Virusul a infectat corona A speriat întreaga planetă, Nu mergem acum la sală, Ne întindem acasă!

Eh, covid, covid, covid, Oamenii par triști. Toți stăm acasă, Gătim și mâncăm mâncare.

Portofelul se golește repede, Afacerea a izbucnit pentru totdeauna, Nu vom putea plăti la locuințe și serviciile comunale. Ce să facem, domnilor?

Coronavirusul a fost adus Călători în Rusia? Cine ți-a cerut să te odihnești Și să mergi la periferie?

Ne-am plictisit, prieteni, Autoizolare, Ei bine, pe viitor așteptăm, Încă unulinflatia.

I-am cusut repede o mască soțului meu, Ca să nu respire pe noi. A băut puțin ieri! Am fost atrasă de voce.

Nu avem măști în farmaciile noastre, Dar nu putem lua ingeniozitate. Suntem făcute din scutece, hârtie Vom strânge măști!

Se spune că ghimbirul va dispărea, Trebuie să-l cumpărăm urgent, Portocale și lămâi, Nu există unde să le depozităm!

Soțul meu a venit acasă de la serviciu Facem dezinfecție. Aici i-o aduc pe o farfurie Voi bea tinctură cu piper.

Vă sfătuiesc să rămâneți acasă stați, prieteni, Inamicul cu coroană este foarte strict, El este un singur judecător pentru noi!

Nu știu să mă zvârcolesc, Dar vreau să mă aplec atât de mult, Nu pleci din casă, Ei bine, cum să te mai sperii?