Rețelele sociale sunt unul dintre cele mai interesante fenomene existente în spațiul cibernetic modern. Cel mai popular este „VKontakte” sau, așa cum se numește acum după schimbarea numelui de domeniu, pur și simplu VK.

Această rețea socială a fost creată inițial pentru comunicare și extinderea cercului de cunoștințe. Valoarea serviciului, în special, constă în faptul că băieții tineri pot întâlni fete pe paginile sale pentru o varietate de scopuri - de la comunicare bazată pe interese și călătorii comune la sex.

Cu toate acestea, nu toți băieții au o idee despre cum să cunoască o fată în VK, ce să-i scrie în PM, ce stil de comunicare să aleagă, astfel încât să fie interesată și să răspundă.

10 sfaturi despre cum să vă cunoașteți corect pe VKontakte

Pentru început, are sens să alegi o fată pe care să o întâlnești. Acest lucru se poate face în mai multe moduri:

  • ia adresa unei pagini personale de la un prieten bun;
  • să acorde atenție comentariilor interesante la postate în orice postări publice;
  • promovează abonații mai multor prieteni.

Scopul tuturor acestor acțiuni este clar: obținerea adresei paginii fetei.

Încercați să studiați mai multe postări deodată. Fata poate să nu răspundă deloc, sau corespondența se va termina înainte de a începe corect.

Există câteva sfaturi importante despre cum să cunoașteți o fată în VK, astfel încât o cunoștință virtuală să se transforme într-una reală, chiar dacă nu imediat.

sfaturi
Sfat 1. Asigurați-vă că setați o fotografie de profil reală. Dacă este pur și simplu o pisică, un personaj anime, un celebru actor de film de la Hollywood sau o silueta neagră pe fundalul apusului, poate provoca suspiciuni și poate reduce șansele unui răspuns.

Cerințe de bază pentru o fotografie de profil:

  • prim-plan al feței;
  • aspect îngrijit;
  • un minim de detalii inutile și anturaj;
  • o calitate înaltă.

Sfat 2. Mențineți-vă pagina cu atenție și în mod regulat. Asigurați-vă că postați pe el fotografii de la o excursie la mare legate de hobby-urile sau studiile dvs. Fotografiile ar trebui să fie reale și atractive.

Sfat 3. Pagina ar trebui să fie „live” - ​​dacă este întreținută neregulat, îți va reduce semnificativ șansele de succes la întâlnirile virtuale.

Sfat 4. Nu trebuie să te lași dus de perepostas din public. Postați mai multe materiale proprii. Va atrage atentia asupra ta.

Sfat 5. Dacă vrei să știi cum să întâlnești o fată în VK, întreabă-l pe prietenul tău cum a făcut-o.

Sfat 6. Asigurați-vă că postați fotografii și videoclipuri cu fete pe pagina dvs. Acest lucru va face clar pentru obiectul dorințelor tale că ești popular în rândul femeilor de sex opus. Dacă nu există astfel de materiale, încearcă să le pregătești, chiar dacă sora ta sau prietena ei va fi în fotografie cu tine.

Sfat 7. Scrieți în mesaje private mai multor fete drăguțe deodată - din zece încercări, doar două sau trei vor avea succes, iar comunicarea poate continua doar cu una și ar trebui să fiți gata pentru asta.

Sfat 8. Vrei să știi cum să cunoști corect o fată în VK și să obții succesul în același timp? Studiază bine și în detaliu paginile fetelor. Alegeți pentru comunicare doar pe cei care au interese și hobby-uri similare cu ale dvs. Este puțin probabil că vei putea menține contactul cu o fată serioasă care este interesată de Biedermeier pentru o lungă perioadă de timp, dacă interesele tale sunt un balansoar, motocicleta și fotbalul. Nu vei avea ce vorbi. Cu toate acestea, această regulă nu este obligatorie - uneori converg exact contrariile.

Sfat 9. Gândește-te bine ce să-i scrii unei fete din VK pentru a o cunoaște. Este important să atrageți imediat atenția.

Sfat 10. Arată originalitate și abordare creativă. Nu folosi șabloane plictisitoare.

Acestea sunt doar câteva sfaturi, dar funcționează. Acum, știind cum să întâlnești corect o fată în VK, poți începe partea practică.”

5 exemple despre cum să începeți corespondența, ce să scrieți

Nu există nicio recomandare universală care să funcționeze impecabil în orice situație despre cum să cunoașteți o fată în VK prin corespondență. Prea mulți oameni diferiți populează această rețea socială. Cu toate acestea, mai pot fi date câteva reguli sau sfaturi.

Începeți corespondența în VK în așa fel încât să atragi atenția asupra ta, dar fără vulgaritate și glume banale.

Iată două reguli importante pentru a cunoaște o fată în VK:

  • cu siguranta vei fi;
  • explică cum ai aflat despre ea.

exemple
Încearcă să interesezi fata chiar de la primul mesaj. Apoi va vizita pagina ta și va răspunde cu siguranță. Nu face un secret din locul în care ai aflat despre asta. Totul este simplu:

  • este posibil să aveți prieteni comuni, cunoștințe, abonați;
  • poți fi în același grup;
  • ați putea fi interesat de comentariul ei cu privire la o anumită poziție.

Și puteți defini scopul cunoașterii, de exemplu, o simplă comunicare virtuală bazată pe interese comune, întâlniri reale, o excursie la teatru pentru o premieră și multe altele.

Iată cinci exemple despre cum ar putea arăta un început:

— Bună, Elena. Numele meu este Serhiy, studiez la o facultate pedagogică. Mi-a plăcut comentariul tău din grupul „Hai să vorbim despre lucruri de zi cu zi”. Cred că avem multe în comun. Poate putem vorbi?

— Bună, Serghei. Ai o pagina interesanta. Nu mă deranjează.

Gata, se primeste raspunsul. Întâlnirea a avut loc.

Poate fi puțin diferit - totul depinde de situație. De exemplu, studierea paginii a arătat că fata acordă multă atenție aspectului, siluetei și sănătății ei. Atunci începutul poatefi asa:

- Iulia, salut. Ti-am vazut pozele. Esti fermecator. Spune-mi, cum faci?

- Nimic special, sunt la mama.

- Da, am văzut fotografiile. Mama ta este si frumoasa. Îmi dai telefonul?

- Da. (***)-***-**-**.

Exemplul trei. Aproximativ o astfel de corespondență poate apărea după studierea paginii fetei:

- Buna ziua. Eu sunt Serghei. Ai o pagina frumoasa. Cred că avem interese comune. Te superi să vorbești?

- Nu mă deranjează, haide.

- Ai un telefon?

— (***)-***-**-**. Dar numai seara.

Fata trebuie să fie interesată

Al patrulea exemplu este dacă există cunoștințe reciproce.

— Bună, Svitla. Îl cunoști pe Igor Verbytskyi? El este cel mai bun prieten al meu.

- Şi tu? E cool. Deci și tu ești prietenul meu. Hai să discutăm sau ce?

Exemplul cinci. S-a dovedit că fata studiază într-un grup paralel.

- Buna ziua! Înveți în grupa 386?

- Păi, ce?

— Și eu am 384!

- Misto! Ne putem întâlni la Universitate.

Acestea sunt doar cinci exemple despre cum să cunoști o fată în VK. Pot fi mult mai multe situații, așa că va trebui să-ți arăți imaginația.

Nu faceți greșeli de ortografie în corespondența dvs. - acestea au un efect extrem de negativ asupra fetelor educate. Glumele și modelele vulgare nu sunt acceptabile.

Modalități de a începe o cunoștință virtuală într-un mod original

Ei bine, acum știi deja multe despre cum să întâlnești o fată în Vkontakte. Dar există încă mai multe modalități de a face o cunoștință virtuală. Una dintre ele este să arate originalitate și umor.

Puteți, de exemplu, să nu scrieți imediat în mesajul privat. Adesea, un comentariu suficient de convingător la o postare sau o fotografie este suficient pentru a începe să te întâlnești. Textul poate fi, de exemplu, următorul: „O, ce pisicuță drăguță! Și gazdafermecător". Atunci când comentariul primește un like de la autor, poți scrie un mesaj privat, fără să atingă afecțiunea fetei pentru animale de companie. Și aceasta este departe de a fi singura opțiune de a cunoaște o fată în VK într-un mod original.

Puteți, de exemplu, să utilizați informațiile deschise din profilul dvs. și să trimiteți o felicitare frumoasă sau o piesă muzicală direct la pagina de ziua dvs. de naștere. Acest lucru poate interesa atât de mult fata, încât ea însăși bate la ușă.

Umorul atunci când ne cunoaștem este, de asemenea, binevenit. Doar nu trimite un meme sau o glumă imediat. M-am săturat de cuvinte de genul „Fata, mama ta nu are nevoie de un ginere?” nici nu au continuare.

Opțiuni pentru a ne cunoaște frumos

Dar cum să întâlnești o fată în VK într-un mod frumos și neobișnuit este, de asemenea, o întrebare interesantă. Orice cunoștință poate deveni frumoasă și neobișnuită. Una dintre modalități este intriga:

- Buna ziua. Și știu ceva despre tine.

- Da? Şi ce dacă?

- Tu studiezi la aceeași universitate ca mine.

- Oh, am fost surprins! Toată lumea știe asta.

- Da, dar mai știu ceva. Îmi poți da numărul tău?

— (***)-***-**-**. Sună chiar acum.

Alte rețele și servicii de pe Internet

Puteți alege nu numai VK pentru a vă cunoaște și pentru a stabili relații. Există și alte rețele sociale. Site-urile de întâlniri specializate sunt extrem de populare.

Cum să ne întâlnim în viața reală

Întâlnirea în viața reală este mult mai ușoară pentru unii băieți decât pe rețelele de socializare. Regula principală este să nu fii nepoliticos, să fii corect în comunicare, să arăți îngrijit și atractiv.

Top 10 locuri unde te poți întâlni

Puteți întâlni fete în viața reală oriunde. Iată câteva dintre cele mai populare locuri pentru a face acest lucru:

  • Club de noapte;
  • biblioteca universitară;
  • transport public;
  • stradă;
  • cafenea;
  • parc;
  • skate – sau extreme park;
  • expoziție de pisici sau câini;
  • concert filarmonic;
  • o expoziție de pictură modernă sau clasică.

Ultimele patru locuri posibile de întâlnire sunt ideale dacă vrei să găsești un „suflet pereche”.

Când te cunoști, poți prezenta un buchet drăguț de flori

Concluzie

  1. Rețeaua de socializare VK este o oportunitate excelentă de a întâlni fete. Acum știi totul despre cum să întâlnești fete în VK.
  2. Folosește informațiile primite - și vei reuși.