Refacerile amuzante ale celor mai cunoscute melodii vor fi foarte utile la un spectacol corporate sau la un festin, perfecte pentru sarbatoarea zilei de 1 aprilie, aniversare sau aniversare. Puteți adăuga melodia revizuită la o scenetă, scenariu sau pur și simplu o puteți cânta cu prietenii în timpul unei sărbători, seara acasă, pentru o dispoziție bună.

Verka Serdyuchka — Dolce Gabbana nr. 1

„Pânze din bazar”

Și eu merg așa În haine din bazar, Mă duc așa Cu Hosni Mubarak. Mă plimb pe uscat, Nu am nevoie. pământ... Mă duc așa În haine din bazar...

Am deja patruzeci și nouă de ani, E înfricoșător să mă uit la pașaportul meu. A spus, sunt mai rău decât toată lumea de pe planetă. De ce nu am găsit un schelet când eram furios noaptea? Dă-mi o sticlă de cola, Dă-mi o bicicletă...

El este în haine chinezești- „Bazar chinezesc”. Poate ar fi trebuit să mergem La un restaurant chinezesc?? Ne vom întâlni acolo de chinezi, Nu chinezi, nu ... Voi comanda o sticlă de cola, O să fur o bicicletă...

A venit de la Taimyr la gara Kazan. Nu a mâncat shawarma pe care o vindeam... Niște bunicul centenarului a mâncat-o... Dă-i o sticlă de cola, Dă-mi o bicicletă...

Nu sună și nu scrie De mii de ani... Sta toată ziua în fața televizorului... - Se uită la „Margosha”? - Bineînțeles că nu. Se uită la „Santa Barbara” , Și a furat o bicicletă...

cor

reproiectate

Verka Serdyuchka „Dolce Gabbana” nr. 2 „Și mint așa...”

Și stau așa lângă canapea, Stau așa, o rană pe inimă... Pereții se învârt-se învârt, sunt în strânsoarea drogului Și mint asa - langa canapea. La-la- la –ua-ua –la-la la La-la-la –ua-ua –la-la la La-la-la –ua-ua –la-la la La-la -la –ua-ua –la-la la Am deja 40 de ani, e înfricoșător să mă uit în oglindă El a spus - EuCor.

Dacă dintr-o dată ne hotărâm Ceva de mâncat, Gulnari oricum Nu va fi unde să ne așezăm. Ne hotărâm să mergem la plimbare Vom împinge scaunul înapoi, Tot nu va trece La usa Aigul- Khanum

Cor.

Și copiii vor merge - De trei ori trei - Vom fi înghesuiti, Nu spune nimic. Vom pune doi pe masă, Unde vor merge ceilalți? Nu, am trei soții mamă, Se pare că nu soarta!

Refren: Desigur, îmi iubesc foarte mult trei soții, Dar mă rog lui Allah pentru un apartament.

Dragi cititori!Imaginile găsite pe Internet sunt publicate pe site-ul meu. Dacă sunteți titularul dreptului de conținut, scrieți-i administratorului (contacte în antetul site-ului), iar eu voi elimina fotografia sau voi lăsa un link către resursa dumneavoastră. Mulțumesc pentru înțelegere!

mai dezgustător decât oricine de pe planetăDe ce atât de supărat? Nu am găsit răspunsul...Dă-mi jumătate de pahar și jumătate de pachet de țigări.

Unde am fost ieri? Îmi explicați... A băut coniac, îmi amintesc că băuse în taxi... Ce s-a întâmplat mai departe, cine va dezvălui secretul... Dă-mi jumătate de pahar și jumătate de pachet de tigari!!!

Și stau așa lângă canapea Stau așa - arăt ciudat……. Pereții se învârt-se învârt, sunt în strânsoarea drogurilor I' mint si sunt bine…….rulat de tobe!

Și stau așa lângă canapea Stau așa, o rană pe inimă Stelele cerc-cerc, sunt în strânsoarea drogurilor Și zac așa - lângă canapea. (pierdere) Lângă canapea, cadă!!!! Iată o sticlă goală de speranțe sparte... Poate că sunt naiv cu toată lumea de pe planetă? La urma urmei, coniac este întotdeauna „da”, așa că nu vrei „nu” Dă-mi jumătate de pahar și jumătate de pachet de țigări!

Nu a sunat sau scris de o mie de ani…… Și nu voi putea merge la baie o oră întreagă... „Vrei cafea?” Desigur nu! Mai bine 100 de grame de whisky și jumătate de pachet de țigări !

Și stau așa lângă canapea Stau așa, o rană pe inimă Pereții se rotesc - se învârtesc, zboară iar Mint așa.. ..Oh-Oh-Oh, ma simt rau!!!

Și stau așa lângă canapea, Stau așa - arăt ciudat Stelele se învârt, se învârt, sunt în strânsoarea drogurilor Și mint așa... Unde? Lângă canapea, pe…pe…pe….pe…. Lose Lângă canapea……pe…pe…pe

Și mă întind așa tot lângă canapea Întâlnesc așa toate - încă e devreme să dorm Cercul stelelor - cerc, zboară din nou Întâlnesc toți așa……….

Și stau așa lângă canapea Mint așa - arăt ciudat Stelele se rotesc - se învârtesc, zboară din nou Mint așa, oh-oh -Oh, sunt sus!

Și stau așa întins lângă canapeaun prizonier de droguri Și zac toți așa Unde? Lângă canapea!

Potap și Nastya Kamenskikh - „Primăvara Chumachechaya”

Sat

Merg pe stradă ca ciuma oilor, Ca să nu lovesc pe cineva, mi-am încordat ochii. Mergeam și deodată am văzut o capră cenușie, am stat și m-am uitat. , am crezut ca voi fugi...

A venit Și ne-a împuns capetele O capră mocoasă, și nu putem dormi... Și ea mă înnebunește, O capră mocoasă, O capră mocoasă...

Merg pe stradă, E ca ciuma oilor, am fugit de o capră, mi-am încordat ochii... Deodată mă uit - o oaie aleargă pe stradă. Am stat și m-am uitat, nu era nimeni...

Ea a venit Și ne-a înțepenit din cap O oaie care behăie, și nu putem dormi... Și mă înnebunește, O oaie care behăie, O oaie care behăie...

Au venit turmele de șerpi și au dărâmat acoperișul pentru tine și pentru mine...

amuzante

La motivul „Este distractiv să mergem împreună...”

Este distractiv să te plimbi prin spații cu un pahar Prin spații, peste spații Și bineînțeles, este mai bine să bei vodcă în refren Mai bine în refren, mai bine în refren

Panglica vieții noastre se răsucește capricios E bine să bei ușor și mult La serviciu, acasă, chiar și la fotbal Visăm doar pahare de alcool

E bine să iei la piept pentru distracție Pentru distracție, pentru distracție Și să nu suferi de mahmureală dimineața De mahmureală, de mahmureală

Dimineața vom accepta saramura elegant Vom arăta foarte impunător Din nou de încredere, din nou frumos, din nou puternic Și din nou nu ne este frică de niciun nor

E distractiv să te plimbi prin spații cu un pahar, În spații, în spații Și bineînțeles, e mai bine să bei vodcă în refren Mai bine în refren, mai bine în refren

Ridicăm un toast după un toast, iar sufletul cântă Un pahar, două pahare - merge bine O dată-ciuperci, două salate, uimitor Pentru sănătatea noastrăeste grozav de băut

E distractiv să te plimbi prin spații cu un pahar, În spații, în spații Și bineînțeles, e mai bine să bei vodcă în refren Mai bine în refren, mai bine în refren

Bazat pe cântecul pentru copii „Din un zâmbet...”

O zi întunecată este mai strălucitoare dintr-o sticlă Un curcubeu se va trezi dintr-o sticlă pe cer... Împărtășește-ți sticla Și se va întoarce la tine de mai multe ori

Cor:

Și atunci cu siguranță Deodată norii vor dansa Și cineva va scoate chitara din capac Șarpele verde nu este dușmanul nostru Toți nu sunt proști de băut Toți vor fii beat ca naiba aici azi

Din pahar mic, chiar și dintr-unul Ploaia cea mai tristă se va opri din plâns Pădurea adormită își va lua rămas-bun tăcerii Și va rămâne înfipt în palme verzi

Refren: Și atunci cu siguranță Deodată norii dansează O rază de soare cântă la chitară Șarpele verde nu este dușmanul nostru Nu toți sunt proști de băut Noi toți aici astăzi par să fie în stare de șoc

Un pahar va face pe toți mai cald

Refren: Și atunci cu siguranță Deodată norii vor dansa Și chitara va suna o coardă lungă Șarpele verde nu este dușmanul nostru Toată lumea nu este un prost de băut Într-un grup sau în liniște singur

Pe tema dragostei „Call me”

Scărpinați-mă în liniște ugerul

Scărpinați-mă în liniște pe uger, Turnați-mă cu apă de izvor. Va vorbi inima lui Burenushka, Mestecând un tufiș de iarbă la soare? Și taurii merg din nou fără somn, Din nou îmi dau priviri fără fund. Liliac și coacăze îmi dau din cap — Apel după laptele patriei!

Refren: Zgârie-mă - direct pentru uger! Zgâriește-mă, zgâriește-mă, Zgârie-mă...

Îmi voi împlini promisiunea, Voi trece prin lacurile suferinței. Să se umple cisternele cu lapte, Șitaur... O să fiu doar un amant! Clopoțel mugurând, râzând, Treceau ciobani pe iepe. Au stropit - ungulate, ca?.. Apel după lapte, patrie!

OH, FROST, FROST... (Folk, masă)

În timp ce mergeam acasă beat

Oh, s-au durut, s-au despărțit Karate-ul era clar studiat Karate-ul era clar studiat

Sunt întins și mă odihnesc Văd resturi întinse pe pământ Văd resturi întinse pe pământ

Cum voi lua restul, în mâinile mele albe Și nu știu ce voi face cu tine Și nu știu ce voi face cu tine

La urma urmei, nu există trucuri împotriva lui „Ei bine, vino aici!” - strigă după ei „Ei bine, vino aici!” strigă el după ei

Eram mai tăcut, aș fi luat mai puțin Spre necazul meu, resturi a înghețat până la pământ Spre necazul meu, resturi a înghețat până la pământ

Bazat pe melodia Kish (King and Jester) - „Jump off the cliff”

Un cântec despre șosete

Vântul mi-a aruncat șapca de pe cap Nu există apă în robinet, totul nu este așa pentru totdeauna Nu există de unde să iau săpun sau pudră Și nu-mi pot spăla șosetele într-o bandă

Fugând, voi sări peste o stâncă Aici eram, iar acum sunt plat. Dacă te uiți brusc, vei vedea Ciorapi cu dungi atârnă de stâncă

Nu am știut să fiu ca toți ceilalți încă din copilărie Nu am vrut să merg în șosete în carouri Și șosete cu dungi îngheață în zăpadă Nu pot să-i înmoaie, să-i spăl

Fugând, o să sar în toaletă Eram uscat, dar m-am udat în scândură Dacă te uiți deodată, vei vedea Ciorapii mei cu dungi vor pluti.

Aruncându-mi cu mândrie haina de ploaie, îmi îndrept privirea îndepărtată O cușcă pe șosete este o urâciune, nu un model Dună după dungă este o binecuvântare, Dar nu pot spăla șosetele într-o dungă

fugindVoi sări în cer ​​Aici am fost și iată-ți iau rămas bun de la tine Dacă te uiți brusc, vei vedea Ciorapii vor zbura ca un stol de păsări!

La motivul lui Zemfira - Vrei?

Te rog nu te duce O să bem cu tine O să-ți dau o mușcătură din cel mai delicios castravete.

Refren: Vrei vodcă arsă? Vrei bere moonshine? Vrei să predau toate sticlele Îmi voi preda toate sticlele.

Vă rog să beți cu mine Ei bine, cel puțin 2 sticle Ce s-a întâmplat cu capul meu? Ai o umflătură pe ceafă. Refren

Vrei un sam cu o portocală? Vrei un sam cu o mandarină? Vrei, o să omor vecinii, Ce te împiedică să bei!?

Bazat pe cântecul despre iepuri din romanul „Diamond Hand” nr. 1

Singur în tren, Unde este înghesuit și înfundat, Unde controlorul cu părul cărunt Abia trage picioarele, De-a lungul vagoanelor în mulțime Iepurii alergau împreună Și, în același timp, Au cântat Cuvinte ciudate:

Și nu contează pentru noi, Și nu contează pentru noi, Să plătim o sută de ruble sau mai mult de o sută. Nu avem bani La această târzie. oră, Acum o să-l primești în ochi, Ei bine, ce ne-ai făcut?

Controlorul spune: Plătiți conform legii. Și ca răspuns - tăcere Și nu dau pradă. Iepurii se duc la Moscova, Zaitsev aici - jumătate de căruță , Și fără teamă , mai vesel Cântă un cântec.

Și nu contează pentru noi, Și nu contează pentru noi, Să plătim o sută de ruble, sau mai mult de o sută, Nu avem bani La asta oră târzie, Acum o să-l primești în ochi! Ei bine, de ce ai venit la noi?

Cântec despre ebrietate „Diamond Hand” nr. 2

În grădina zoologică mare, unde trăiesc crocodilii Tigrii, lupii, taurii și alți frați Iepurii proști au băut vin de porto de clasa a treia Și în același timp au cântat cuvinte ciudate

cor:

Și nu contează pentru noi, și nu contează pentru noi Să nu vină elefantul și hipopotamul la noi Cu toate acestea, cei care beau cel puțin o dată pe an Cu siguranță va veni o veveriță

La poalele munților, unde cresc portocale Montanii cu șapte mari bea vin tare Care zăce pe podea, care se leagănă viguros Și nu cu grație, ci cu sufletul cântă un cântec

Și în regiunile în care gorilele se hrănesc în păduri Și bananele cresc sălbatic în jur Negrii au făcut ceva acolo în cuve mari S-au îmbătat și acum cântă un cântec la tamburin.

Refren: Și nu contează pentru noi, nu contează pentru noi Păcat, măgarul și ratonul ne-au uitat Iepurele și boa constrictor, calul și girafa Doar veverița va veni să ne viziteze

Aici, de frig, un bărbat s-a prăbușit într-o colibă A întârziat la gospodăria colectivă, dar a ajuns la Silpo A scos un sfert din buzunarul pantalonilor A băut, a adulmecat cu un băț de pâslă. , a cântat un cântec

Refren: Și nu ne pasă, și nu ne pasă Delfinul și pisica ne ignoră Rață și foca, vidră și căprioară Și doar o veveriță în vizită se grăbește la noi

pe tema cântecului „Două gâște vesele locuiau la casa bunicii”

La bunici locuiau două gâște vesele una - gri, cealaltă - albă, 2 gâște vesele.

În vizită, bunica noastră și-a așteptat ginerele moonshine preparată, untură sărată

Aici gâștele au căzut în casă peste trecătoare Și au atins stângace sticla de lună.

Au băut luciul de lună până la ultima picătură din libelulă și au căzut în șanț, și-au întins labele

- O, - strigă bunica, - oftă gâștele una - gri, cealaltă - albă, gâștele mele, gâște!

Săraca bunica a smuls gâștele — Ca să nu se piardă cele bune, le-a smuls pe toate... Ei bine, voi face tocană pentru lună. Când vor muri, voi face. o tocană pentru ginerele meu Lasă-i să se întindă în hambar în timp ce eu fac curățenie Și apoi mă voi ridica pentru ei, gătesc gâște

Gâștele s-au trezit și au venit la bunica - De ce ne despărți, bunică proastă? La poarta bunicii„greenpiss” s-a plimbat pe afișe pe verde, au făcut-o de rușine pe bunica Și bunica a fost nevoită să coasă machiuri pentru gâște

Apoi explicați oamenilor: „Aceasta este rasa!”

pe motivul cântecului Odesei „Shalandy plină de chelune...”

Kostya a înecat-o pe Shalanda plină de chefin după ce a băut. Îl căutau pe fundul mării, Și deja se plimba prin cârciumie!

Marea miroase a fum, castanul din afara orașului s-a ofilit, Konstantinul nostru și-a rupt chitara în legătură cu podul tuns al cuiva.

Nu vă spun despre toată Odesa, toată Odesa este foarte mare, dar femeile, cu siguranță, cu interes discută despre ciudatul Kostya.

La fel ca în mai , pescarul Sonia a atârnat salteaua să se usuce, neascunzând voit că Kostya dormise pe ea de mai multe ori.

Ca răspuns, bătrânele viclene au spus cu o „țepătură” lângă ochi: - în Odesa, toate pernele au fost stoarse de Kostya-lovelas-ul nostru.

Fântâna era acoperită de sudoare , bulevardul francez era acoperit de sudoare iar Kostya s-a îmbătat din nou, care mirosea a vodcă la o milă depărtare.

Dar despre ce nici presa nu știe, îți voi cânta în secret numai ție: — zi și noapte prințesa Crimeea își așteaptă rândul!”

Precious (melodia „Precious Far Away”)

Aud o voce de la o distanță frumoasă, o voce beată, parcă într-un vis de beție. Aud o voce, am băut mult azi, mi se învârte capul, ca un carusel în copilărie

Frumos bețiv, de ce am băut atât de mult? de ce am băut atât de mult, cu greu mă pot ridica Aici este o groapă murdară Și unde era bețivul? unde era beţivul, se târăşte să o caute

Aud o voce de la o distanță frumoasă, mă cheamă la cele mai apropiate tufișuri. Aud o voce, vocea întreabă cu severitate: Ei bine, de ce te-ai îmbătat atât de ieri?

Frumos bețiv, de ce am băut atât de mult? de ce am băut atât de mult, cu greu mă pot ridica în picioare E murdar aicicoșul de gunoi Și unde era băutura?

Jur că voi fi mai curat și mai treaz, Nu mă voi atinge de alcool pentru nimic. Nu voi bea, doar poate de mahmureală Aud o voce: „Porc beat!

La motivul „Du-te și închide ușa”

Am băut nopți, am băut zile – ne-am îmbătat singuri

Nu știu cum s-a întâmplat, dar cred că m-am îndrăgostit?!

Uneori m-am înroșit, alteori palid, am vrut să beau cu tine

Întotdeauna mi-am dorit să vii să dansezi cu mine...

Dar iubita a vorbit despre ce a băut cu tine

O lacrima imi curge pe obraz Si va spun in ochi!!!

Du-te și închide ușa Îmi toarnă încă un nu mai am nevoie de lumina ta de lună

Am patit, m-am imbatat, m-am ars cu o tigara.Dar acum sunt in sfarsit ca si cand m-as fi nascut din nou!!!

Ziua nu este zi și noaptea nu este noapte Fiica cuiva s-a îmbătat Nu știu cum să fiu Vreau să mă turnez

Merg singur prin praf, Se sting luminile orasului Fara tine am plecat Ei de ce m-am repezit...?!

Du-te și închide ușa Îmi toarnă încă un nu mai am nevoie de lumina ta de lună

Am patit, m-am imbatat, m-am ars cu o tigara.Dar acum sunt in sfarsit ca si cum m-as fi nascut din nou!!!

Pe motivul „Dacă aș fi sultan”din f/f „Captive caucaziane”

Dacă aș fi sultan, aș avea trei soții Și tripla frumusețea aș fi înconjurat: Zulfia, Gulnara Și Aigul Khanum... Și aș fi trăiește în dragoste Ca Mao Zedong.

Refren: Nu este atât de rău să ai trei soții, Dar pe de altă parte este foarte rău.

Dar în apartamentul meu Amprentă mică: Doi metri lățime, În lungime - până la patru! Dacă la două etaje Pune un pat, Totuși, Zulfie Nu va fi somn nicăieri.