În timp ce copiii se uită la desene animate, tații și mamele au propriile lor filme pentru adulți! Pentru a petrece o seară distractivă în compania prietenilor, vă ofer idei îndrăznețe și inteligente. Acestea sunt scenete scurte umoristice pentru adulți pentru 3-4 personaje de animale din pădure.

Interesant? Aş! Scene cu umor, glume moderne și sens profund. Imaginați-vă că v-ați adunat cu prietenii pentru o vacanță sau o zi de naștere. Au mâncat, au băut, au dansat și s-au plictisit puțin. Este timpul să le oferim invitaților o scenă originală cu animale din pădure. Prezentarea cu glumă și acompaniament muzical va mulțumi cu siguranță pe toată lumea, fără excepție!

Citește și: Scene despre Șobolan și Taur.

Aceleași scene sunt potrivite pentru adunările de familie și evenimentele corporative mari. După o cină copioasă cu un pahar de vin, oaspeții vor fi distrați de scenarii dinamice pe teme de actualitate. Fiecare poveste are o intriga originală, cu un pic de ironie și ușoară naivitate, iar unii invitați se recunosc în personajele drăguțe. Asadar, hai sa incepem…

Scena #1 – O poveste amuzantă despre Vulpea și Mierla

Pune o scară pe scenă și deghizează-o în copac. Atașați un coș asemănător cuibului în partea de sus. Scena începe cu muzică tulburătoare, împușcături, lătrat de câini și blesteme la adresa răufăcătorului și hoțul poate fi auzit.

animale

Un sturz zboară (se urcă) într-un copac, iar o vulpe chicotită fuge din culise.

Vulpeascuturându-se: Huh, abia mi-am luat picioarele! Dar gandeste-te bine, nu ti-ai scapat putin de coada, dar ce s-a intamplat ca urmare? (Scoate un ou din buzunar). Eh!

Câinii latră din nou, Vulpease ascunde sub un copac (scara), șoptește: Hei, Sturz, Sturz! Salveaza-ma!

Dacă apar câini, distrage-le cumva!

Un câinerăi pleacă pe scenă: Haf, haf, unde este vulpea asta ruptă? Ei bine, voi primi o fiară roșie, bucăți vor zbura prin colțuri!

Vulpeadmirau, Șarpele s-a strecurat în sus și a înghițit oul (în costumul de actor, trebuie să faci un buzunar pentru pradă, astfel încât stomacul să devină mare).

Șarpe: Oh, Oh! Ce a fost asta? Cred că am înghițit un elefant întreg!

Hoțulcu burta mare nu se poate mișca, cade jos și strigă: Fii naibii de corbi, ce m-ați împins? Oh, o, mor!

Coricerc peste șarpe: Meriți, hoțul rău! Vei ști să furi ouă!

Șarpele: Oh, Oh, sfârșitul meu a venit! Te rog, salvează, ajută! Scoate-l din mine!

Corb: Să-l ajutăm pe acest ticălos, să scoatem piatra și el își va aminti pentru totdeauna de știința noastră.

Raven: Hai, suntem buni!

Păsările apucă șarpele de coadă și încep să tragă (costumul trebuie făcut cu o margine astfel încât să se lungească). Trageți, trageți, șarpele se prelungește și oul se rostogolește.

Raven: Asta este! Hoțul a fost salvat din piatră! Acum are o coadă lungă și o memorie mai lungă!

În panică, șarpele se târăște în culise și returnează ouăle furate corbilor. Păsările cântă, se aude muzica, publicul aplaudă. Sfârşit.

Dragi cititori!Imaginile găsite pe Internet sunt publicate pe site-ul meu. Dacă sunteți titularul dreptului de conținut, scrieți-i administratorului (contacte în antetul site-ului), iar eu voi elimina fotografia sau voi lăsa un link către resursa dumneavoastră. Mulțumesc pentru înțelegere!

tremură, copacul se scutură,Truzse sperie: Hei, câine! Ce faci aici? Acum îl voi suna pe Urs și îi voi spune despre problemele tale.

Câinehotărât: Până nu prind hoțul, nu voi pleca de aici!

Truz: Sincer? Ei bine, să vedem! (Scoate un băţ din cuib) Hei, Câine, Prietene, Palkan, prinde o pasăre!

Câinele dă din coadă, se învârte pe loc. Mierla aruncă bățul, câinele aleargă în culise.

Truz: Pădure, ieși afară! Pericolul a trecut!

Vulpease târăște afară, privind în jur: Oh, mulțumesc, prietene! Salvat! (Privindu-se în jur, eroul a îndrăznit) O mierlă, o mierlă! Ce faci acolo?

Truz: Cuibul formațiunii!

Vulpea: Și de ce?

Truz: vreau să mă căsătoresc!

Vulpea: Puf! Și de ce vrei să te căsătorești?

Truz: Pentru ca frumoasa soție să depună ouă, să le clocească și apoi să iasă din ele sturzii mici - copia mea exactă (zâmbește).

Vulpea: Doamne, ce întuneric! Si pentru ce? Să te clonezi! Da, deci chiar vrei să te căsătorești?

Truzmulțumit: Da!

Vulpea: Da, deci dacă scutur copacul și distrug cuibul, va fi un adevărat dezastru?

Truztresărit: Ce ești? Nu o face! Mai bine pleci, sau câinele se va întoarce brusc!

Vulpea: Ei bine, nu! Dacă nu mă hrăniți, cu siguranță voi scutura copacul și voi părăsi cuibul. (Din păcate) Mi-e FOARTE foame!

Truz: Bine, l-am luat pe al tău! Ascunde!

Drozdsună la telefon: Mykhailo Potapych, salut! Acesta este cazul aici, ei vor să taie pădurea, este necesar să intervină pentru a opri proiectul! Aha! Câtă întâlnire? Cred că un kilogram de pește roșu va fi suficient deocamdată și apoi vom vedea cum merge! Da, aștept!

Un ursapare pe scenă, trăgând un sac: Huh, pooh! Mierlă, salut, cu pene! Adus la labe!

Truz: Mulțumesc, Potapych! Pentru o cauză bună!

Ursul: Am plecat, sună dacă e ceva!

Ursul pleacă, Vulpea se târăște afară și atacă geanta. Există conserve de pește, îl deschide și îl mănâncă.

Vulpea: Yum-hm! Delicios!

Truzuscător: Poftă bună!

Vulpea: Blackbird, ai deja mireasă? Frumoasa? Cu adăugat?

Drozdzâmbește: Da! O frumusețe, iar zestrea este un cuib ordonat într-o zonă ecologic curată, departe de tine.

Vulpea: Da, ce se întâmplă dacă îți prind și mănânc mireasa?

Truztresărit: Ce ești? Nu o face!

Vulpea: Prea târziu, deja m-am hotărât! Dar pot să uit de mireasa ta dacă îmi dai un coniac bun!

Truz: Ei bine, ești un nenorocit, Vulpe! Ascunde-te, voi suna! (își scoate telefonul mobil) Mykhailo Potapych, eu sunt din nou! Acesta este cazul aici, vor să facă excursii în pădurea noastră, vă puteți imagina? Aha! Pe copaci vor fi sticle, bucăți de hârtie și cuvinte obscene! Este necesar să pui coniac pe cineva pentru ca ideea să fie respinsă. Da, bine, aștept!

Un urs urcă din nou pe scenă, târând o cutie cu alcool.

Potapovych: Este suficient? Ești deja ocupată, dragă, ca să nu faci excursii. La revedere, desiș nativ!

Truz: Voi bate din palme, nu vă faceți griji!

Ursulpleacă, vulpea se urcă, începe să bea și să mănânce.

Truz: Ei bine, asta este! Ia prada și pleacă!

Vulpeagustă: Oh, nu, Drizzd! Există o altă cotă? Zici că te vei căsători, puii vor pleca!

Truzvisător: Da!

Vulpea: Ce se întâmplă dacă mi-e foame și mănânc puii tăi?

Drozd: Ei bine, tu... (șoptind și fredonând). Ce altceva ai nevoie de la mine?

Vulpea: Fă-mă să plâng! Atunci sufletul meu bine hrănit va fi mulțumit! Îmi doresc foarte mult sărbătorile!

Truz: Ei bine, uite! m-am întrebat! (Sapăcuib și scoate un os mare) Iată, știa de ce ar fi nevoie în gospodărie.

Sturzul iese din copac și zboară în culise. Vulpea bea nepăsător, dar deodată aude un câine care lătră. Pe scenă apare un Sturz cu os, urmat de un Câine.

Truz: Atu-l, Palkasha! (aruncă un os în Vulpea)

Vulpea prinde osul și începe să alerge pe scenă, Câinele o urmărește pe Vulpe. Începe alergarea în jurul sălii, oaspeții se alătură jocului pe muzică veselă. Vulpea cade, pierde un os, este aruncată din nou, aleargă și strigă „Ajutor!”. Oaspeții râd.

Drept urmare, Vulpea se urcă pe scară și ascunde osul în coș, Câinele se învârte în jurul copacului.

Vulpea: Uau, la naiba! Ei bine, de ce ai nevoie?

Câine: dă osul, dar nu te coborî! Și atunci vei rămâne fără pielea ta roșie!

Vulpea: Sufletul tău este zguduit! Prinde osul și eșuează! (Aruncări)

Câinele prinde și fuge, Vulpea vrea să coboare din copac, dar aude un mârâit, se urcă înapoi. Sta, se scutură și plânge în liniște.

Drozd intră în scenă cu un Sturz la modă, e șocată: Nu știam că ai cuiburi de Vulpi în pădure (scoate telefonul, face o fotografie). Este uimitor, voi posta o fotografie pe Instagram!

Vulpeajalnic: Mierlă, dragă, ajută-te! Distrageți atenția câinelui, mă voi evapora într-o clipă!

Drozd: Nu, ai întrebat, fă-mă să râd până la lacrimi, asta primești! Trăiește acum în cuibul meu, degeaba, sau ce construiam și deja m-am mutat la iubitul meu! La revedere, desiș nativ!

Mierlele pleacă, Vulpea suspine, publicul râde și aplaudă pe muzică.

Scena #2 – Iepurele și musca le este tuturor frică de gâdilat?

O casă confortabilă este pe scenă, un iepuraș și mama lui sunt la masă. Ea chinuiește pentru a-și hrăni fiul capricios.

animale

Lider: La prima vedere, o imagine familiară,

Mama hrănește copilul.

Dar ce se întâmplăcand isi rasfata mama fiul? Vă vom spune despre asta fără grabă...

Zaichikha: Ei bine, mai mâncați niște terci, apoi mergem în parc, vă cumpăr o înghețată.

Iepurele: Mănâncă tu însuți acest terci de morcov dezgustător. Nu voi face și atât, nu sunt la dietă!

Iepurașul: Bine! Apoi o plăcintă cu varză și lapte?

Iepure: Beeh! Urâciune! Nu voi!

Iepurașul: Mă voi duce să mă uit în frigider, cu ce să-mi hrănesc fiul.

Mama pleacă, iepurele cu farfurie aleargă spre fereastra deschisă și aruncă terci acolo.

Aude o voce aspră: Hei, fii atent! Mi-ai stricat tot costumul!

Iepurele: Cine este aici?

În fereastră apare o muscă: Bună, sunt Fly! Chiar dacă m-ai murdar, e în regulă, îmi place să mă murdăresc! (râde) Și terciul este delicios, mai ai de mestecat!

Iepurecu bucurie: Da, treci! Mănâncă tot ce vezi! Și îi voi spune mamei că l-am mâncat, mă va lăuda și mă va lăsa să stau mult, mult timp la computer!

Fly: Bine! Așa vom face, îmi arunci mâncarea pe fereastră și mai aduci, nu-ți pare rău!

Musca apucă totul de pe masă, fuge, mama intră în cameră.

Iepurașula adus suc: O, ai muls terciul și prăjitura! Ce tânăr! Acum bea sucul și fugi, joacă-te! Zaychenya a băut puțin: Mulțumesc, mamă! Pot juca shooter-uri?

Iepurașul: O jumătate de oră și papuci!

Liderul: Așa s-a întâmplat, iepurele a mințit și s-a prefăcut.

A îngrășat musca până la 100 de kilograme! Dar numai un prost cu coasa nu a ghicit, Acea înșelăciune se va transforma în rău!

Iepurașul capricios este din nou pe scenă. Mamase sfătuiește, aleargă din bucătărie în cameră: Mănâncă, fetița mea! Și trebuie să fug la magazin, toate stocurile au dispărut. Ai pofta buna, dar nu te ingrasi. Iată o ghicitoare!

Iepurele: Fac sport,Îmi fac mușchi, dar nu mă îngraș!

Mama: Ei bine, e grozav! Am alergat, fii un bun Bunny!

Mama pleacă, iepurele aruncă iar mâncarea pe fereastră. Aude mormăitul unei muște: m-am săturat de lipsa ta de mâncare! Nimic gustoasă, supă de iepure cu conținut scăzut de calorii!

O Muscă nepoliticosă abia se strecoară în cameră prin fereastră (actorul trebuie să-și schimbe costumul sau să pună perne).

Iepureleîn stare de șoc: Ei bine, ești uriaș! Ciorba buna, daca esti asa purtat!

Zboarărău: Nu-mi clănţăni din dinţi, trage de mâncare normală!

Iepurele: Nu este nimic, ai mâncat totul! Mama a mers la magazin!

Zboarădestul Iepurele: Ah, așa! S-a gândit să-mi ascundă mâncarea, ei bine, uite! (Trage iepurele de fereastră). Acum voi locui aici și te voi hrăni cu mâncare nedorită. Și stai acolo, nu te plânge, sau o voi mânca și pe mama ta. Iepurele pufăie pe lângă fereastră, musca este prăbușită în scaun, iepurașul se întoarce cu pachete: Oh, cine ești? Și unde este fiul meu?

Mukha: El a plecat la plimbare, iar eu sunt Mukha, un prieten apropiat al fiului tău.

Mama: Nu se poate, fiul meu nu iese la plimbare fără să întrebe. (Se enervează) Unde mi-ai dus iepurașul?

Fly: Liniște, liniște, mamă! Nu i se va întâmpla nimic! Și ai adus ceva delicios, mi-e foarte foame (sapă prin pungi).

Bunnyeste îngrijorat: Dragă Fly, dă-mi copilul înapoi, ia mâncarea și pleacă!

Fly: Ei bine, nu mai mult! Voi locui aici acum! Pune totul pe masă, hai să mâncăm! (își freacă burta)

Musca mănâncă și adoarme, mama plânge. Se uită pe fereastră și își găsește fiul speriat.

Iepurașula șoptit: Mami, mami! Eram atât de speriat, ce iepuraș prost am fost, pentru că ador ciorba ta de dovleac și voi mânca până la ultima picătură din ea!

Mamaa șoptit: Ai făcut bine! Doar ce ar trebui să facem cu acestamusca groaznica?

Fiuleste supărat: Să ne dăm seama acum!

Iepurașul se furișează la Musa, apucă o pernă, un vas de gătit pe drum și o atacă pe femeia grasă pe muzică.

Iepurele: Preia, preia, dăunătoare Zbură! (O trântește la podea și o lovește cu o pernă, apoi cu fetele).

Muscaeste grasă, nu se poate eschiva, scânci: Oh, Oh, salvează, ajută! Iepurele nu dă înapoi, bate dăunătorul cu toată puterea, pumnii și călcâiele intră în acțiune.

Fly: Oh, lasă-mă, iepurasule! Sunt bine, nu voi mai fi!

Iepurele bate musca, dar slăbește repede și obosește, femeia grasă se târăște departe. Iepurele o apucă de picioare și începe să o gâdile, oaspeții râd.

Muscațipă tare și se zvârcește: O, nu, nu! Mi-e foarte frică de gâdilat, lasă-mă iepurasule, orice vrei o să fac pentru tine!

Iepure, nu te lasă: promite că vei zbura la gunoi și nu te vei mai întoarce niciodată! (Continuă să gâdilă) Și dacă te întorci, în colț te așteaptă un zdrobitor de muște!

Fly: Bine, bine, promit! Lasă-mă, te rog!

Iepurele eliberează Musca, ea se târăște departe de eroi și plânge, iar ei râd și dansează veseli.

Gazda: Morala acestei drame este aceasta, Mama are mâncare delicioasă. Cine nu a mancat terci de mama, A regretat 20 de ani mai târziu. Apreciază tot ce dă viața, Și vei avea noroc! Ramas bun! Sfârșitul basmelor, Bravo celor care au ascultat!

Scena #3 – Cum au lungit ciorile șarpele

Pe scenă este un cuib mare, o cioară mamă stă pe ouă. O cioară zboară înăuntru și îi dă cu grijă niște viermi. Soția este mulțumită!

Raven: Dragă, ce mai fac bebelușii noștri?

Corb: Nu bate încă, e prea devreme. Va trebui să stai o săptămână!

Raven: Aștept, abia aștept! Și ca să nu-ți fie frig, am văzut o haină de blană aici într-un butic din pădure. amânattrebuie să zbori ca să-l ridici!

Crowcochet: Blana? Amenda! Si mi-am dorit si un colier, stralucitor sa straluceasca la soare!

Corb: Draga mea, ești un corb adevărat, nu poți zbura pe lângă unul strălucitor! (Râde) Ei bine, bine, am zburat. Vor fi margele, le voi cumpara!

Corbul zboară, mama doarme, iar Șarpele se uită pe scenă. Ocolește în liniște cuib, observă ouăle.

Șarpe: Uau, ouă sănătoase! Apetisant! (Frecându-și burtica) N-am mai mâncat o asemenea delicatesă de 100 de ani! Cum să ademenești cioara din cuib? Cred că a spus ceva despre coliere strălucitoare. Caut in gaura!

Șarpele dispare, cioara se ridică, întoarce ouăle și se culcă din nou pe cuib. Naps

Șarpele se întoarce cu un colier strălucitor, îi leagă pe o sfoară. Rămâne în cuib și se ascunde.

Podoaba strălucește, corbuldeschide ochii: O, mărgele mele! O, draga mea, sunt frumoase! (Se apucă din cuib, iar șarpele trage de frânghie, cioara proastă aleargă după momeală).

În timp ce mama este ocupată cu jucăria strălucitoare, șarpele fură ouăle.

Corbulse întoarce cu cumpărături, cuibul e gol, e în panică: Dragă, unde ești? Unde sunt bebelușii noștri?

Cierăse întoarce cu un colier la gât, speriată: O, unde sunt copiii mei? Au fost furate! (Plângând)

Soțul își îmbrățișează soția, sunt de neconsolat, iar șarpele este mulțumit.

Lumina se stinge pentru câteva secunde, apoi se aude muzica, din nou pe cuibul corbilor, încălzind noua zidărie.

Corbul: Dragă, sunt frumoase! Abia aștept puii noștri!

Corb: În curând, în curând vor cloci! Și nu-mi voi lua ochii de la ei!

Raven: Nu-ți face griji! Am văzut un cadou pentru tine aici în centrul comercial al pădurii, voi zbura să-l iau! Nu te plictisi, viața devine din ce în ce mai bună!

Soțul zboară, soțiavisează: Bănuiesc că a ales cercei sau un inel? Oh, îmi placepietricele! Sclipesc atât de mult la soare! Ah-ah!

Șarpele ascultă, face cu ochiul publicului.

Cioara moștenește, iar Șarpele pune o cutie frumoasă în fața cuibului. Mami deschide ochii, vede cadoul și nu poate rezista. Se uită în jur, se ridică și apucă cutia. În timp ce ea încearcă inelul, șarpele depune ouă.

Corbul se întoarce și din nou o poză tristă, dar de data aceasta îi remarcă hoțului: Ține-l! Șarpele ăla ne-a furat ouăle! (Corii dau urmărire, înconjoară sala, dar fugarul se ascunde în culise).

Corbîn isteric: Draga mea, e vina mea! A văzut cutia, s-a gândit, mi-ai pregătit o surpriză și a lăsat copiii nesupravegheați.

Corbul: Nu plânge! Știu să învăț un hoț! Hai sa zburam! (Corii dispar, lumina se stinge pentru câteva secunde)

Sună o temă marină, un cuplu căsătorit strânge pietricele.

Corb: Dragă, uite, acestea sunt exact ca ouăle noastre. Atat marimea cat si culoarea, sunt atat de calde! (Plângând)

Corbul: Da, dar avem nevoie de un ou și mai multe doar pentru a fi siguri.

Crow: Am înțeles, atunci iată-l! (Ea trece pe lângă o piatră care arată ca un ou mare de struț)

Raven: Bine! Au zburat! (Ei bat din aripi cu greu și poartă o piatră grea)

Din nou o pauză întunecată, lumină și o cioară pe cuib, un ou uriaș se încălzește. Ochii sunt închiși.

Șarpele se furișează, vede prada, înfățișează admirația și surprinderea: Ei bine, e în regulă, a încercat pasărea. Trebuie să iau acest ou, trebuie să aibă un gust fantastic. Mănâncă-l fără a părăsi cuibul, doar cioara trebuie întors.

Șarpele se ascunde, iar corbulse repezi pe scenă: Dragă, sunt acasă! Cum este gigantul nostru? Va musca in curand!

Corbsare din cuib, își îmbrățișează soțul: Dragă, sunt atât de fericită! Vom avea cel mai frumos copil din pădure!

În timp ce păsările se sărutau și